REKLAMA

Kolejna spółka z NewConnect zbankrutowała

Jarosław Ryba2013-01-30 10:34
publikacja
2013-01-30 10:34
D&D spółka z branży handlowej notowana na NewConnect, złożyła dziś wniosek o upadłość likwidacyjną. Wniosek do sądu skierował zarząd, którego zdaniem jest to w chwili jedyne rozwiązanie chroniące interesy spółki, wierzycieli, pracowników i akcjonariuszy.

W reakcji na to kurs D&D zniżkuje dziś o 30 proc. do 12 gr. za akcję. Spółka na NewConnect debiutowała we wrześniu 2010 r. Inwestorzy objęli 160 tys. akcji po 5 zł, wpłacając do spółki 800 tys. zł. Dziś kapitalizacja całej D&D wynosi zaledwie 260 tys. zł.


Spółka zajmowała się produkcją oraz sprzedażą elementów wykończenia i dekoracji wnętrz, takich jak rolety okienne, zasłony, karnisze, girlandy i tapety. Działalność prowadziła w Polsce i za granicą. Problemy zaczęły się w IV kw. 2010 r., gdy z produktów spółki zrezygnował kluczowy odbiorca krajowy.

Rok później, ze względu na zmiany przepisów celnych, taką samą decyzję podjął główny zagraniczny odbiorca produktów D&D. W kraju tymczasem umowę o dystrybucję wypowiedziała sieć handlowa. W rezultacie spółka zeszły rok zakończyła ze stratą 0,75 mln zł i przychodami o połowę mniejszymi niż w 010 r.

»NewConnect powoli dojrzewa

Wniosek o upadłość został złożony ze względu na utratę możliwości obsługi bieżących zobowiązań. Ponieważ spółka nie ma kredytów bankowych, a jej długi to głównie bieżące zaległości handlowe i factoringowe, zarząd nie wyklucza zmiany sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego na układowe. Zwłaszcza, że jak podkreśla, spółka wciąż posiada niezrealizowane jeszcze zamówienia.

J.R.
Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~z11
New Connect zrobił się śmietniskiem na polskiej giełdzie. Powoli to zaczyna dotykać GPW ale skoro nic nie myśli się o przyszłości tylko to co dzisiaj to takie efekty. Ale wszystko idzie od góry naszego aktora z Sopotu.
~ra
wiele takich spraw jest ale co gorze jet to tolerowane przez wladze GPW,widocznie maja z tego namacalny zysk!!!!!!!
~normalny
He he... Ten New connect... Do 2012 roku pracowalem w firmie z branzy medycznej, ktora z wielką pompą zadebiutowala na tym rynku 2 lata wczesniej. I już jej nie ma... no moze jakieś resztki. Sęk w tym, ze za ładną fasadą nic nie było. Cały sprzet w leazingu, lokale wynajmowane, jedyna wartosią byli lekarze ale oni mogli z dnia na He he... Ten New connect... Do 2012 roku pracowalem w firmie z branzy medycznej, ktora z wielką pompą zadebiutowala na tym rynku 2 lata wczesniej. I już jej nie ma... no moze jakieś resztki. Sęk w tym, ze za ładną fasadą nic nie było. Cały sprzet w leazingu, lokale wynajmowane, jedyna wartosią byli lekarze ale oni mogli z dnia na dzień powiedzieć pa pa. Pozyskali z giełdy parę milionów zł ale w folderze infromacyjnym gdy wystawili firmę na sprzedarz było ponad 50 mln zł strat (podobno bo sam tego nie czytałem). Na co liczyli? Na kase z franczyzy..? A moze to była pralnia pieniedzy..? Wspólczuję głupoty naiwniakom łożącym kasę w takie spólki.

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki