REKLAMA

Kofola zamknie produkcję w zakładzie Hoop Polska w Bielsku Podlaskim

2016-07-27 10:30
publikacja
2016-07-27 10:30

Kofola ČeskoSlovensko zakończy produkcję w zakładzie Hoop Polska w Bielsku Podlaskim. Restrukturyzacja potrwa od sierpnia do grudnia tego roku. Zwolnienia mogą dotknąć do 137 pracowników, czyli ok. 26 proc. załogi polskiej spółki - podała Kofola w komunikacie.

Simona Novakova, prezes Hoop Polska / Puls Biznesu

Kofola poinformowała, że ostateczna liczba pracowników, których dotknie restrukturyzacja, oraz związane z tym koszty i oszczędności będą znane po konsultacjach z przedstawicielami załogi.

"Koncentracja produkcji w Kutnie i Grodzisku Wielkopolskim, gdzie w ostatnich latach rozbudowano i zmodernizowano zakłady, przyczyni się do utrzymania wysokiej jakości produktów, poprawi konkurencyjność i złagodzi skutki presji cenowej na polskim rynku" - napisano w komunikacie.

"Zakończenie produkcji w Bielsku Podlaskim nie będzie miało negatywnego wpływu na dostawę produktów do dotychczasowych klientów" - dodano.

Spółka prowadzi obecnie analizy dotyczące możliwości wykorzystania obiektu w Bielsku Podlaskim. Nie wyklucza uruchomienia w budynku działalności "o całkowicie odmiennym profilu" ani sprzedaży go na rzecz innego podmiotu.

Kofola ČeskoSlovensko to producent napojów bezalkoholowych w Europie Środkowej. Firma działa w Czechach, na Słowacji, w Polsce, w Słowenii oraz w Rosji. Eksportuje swoje produkty do innych krajów, takich jak np. Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Niemcy, Wielka Brytania czy Litwa. (PAP)

jow/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Paweł
Czeszki są dobre w łóżku....Słowaczki też.
~pracownik
To po to się przejmuje zakład, aby go zamknąć? Prywatyzacje jak się patrzy.
~jbb69
Jaka prywatyzacja?? wiesz cokolwiek o tym biznesie???
~pamietliwy
a solidarność się cieszy, szkoda słów
~123
DOBRA zmiana na ścianie wschodniej za dobre wybory
~Fred
Ladnie blysnales intelektem. Brawo!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki