REKLAMA

Kofola skupuje drożej. Kurs szaleje

2014-10-01 12:29
publikacja
2014-10-01 12:29
fot. Thinkstock / Thinkstock

We wrześniu na akcjach Kofoli inwestorzy mieli okazję naprawdę solidnie zarobić. Wzmożony ruch na papierach spółki zbiegł się z głosowaniem dotyczącym ceny, po której odbędzie się skup akcji własnych Kofoli.

Akcjonariusze Kofoli przeżywają w ostatnich dniach swego rodzaju RollerCoaster. Akcje tej notowanej m.in. w ramach MIS80 spółki, które przez ostatnie dwanaście miesięcy znajdowały się w spokojnym trendzie spadkowym, trzy tygodnie temu rozpoczęły gwałtowny rajd na północ. Za jeden papier omawianego producenta napojów 10 września 2014 płacono 29,76 zł, podczas gdy 23 września cena ta sięgnała chwilami nawet 52 zł. Daje to zarobek prawie 70% w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Najlepszym dla akcjonariuszy dniem był 22 września, kiedy to przy wzmożonej częstotliwości handlu akcje drożały o niemal 20%.


Źródło: Bankier.plCena akcji Kofoli w ciągu ostatniego roku

Kolejne dni nie były już jednak tak optymistyczne. Dzień po przekroczeniu magicznej granicy 50 zł za akcję kurs zapikował i spadł do 41 zł. Przez kolejne trzy dni kurs coraz bardziej się osuwał, by 29 września sięgnąć 36 zł, co oznacza spadek notowań spółki o niemal 1/3 w ciągu niecałego tygodnia. 

Kofola skupuje drożej

Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że 29 września na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy podjęto decyzję o podniesieniu ceny maksymalnej skupu akcji własnych do 60 zł. Była to rewizja postanowień z czerwca bieżącego roku, kiedy to zadecydowano, że Kofola będzie skupowała celem umorzenia akcje własne po cenie nie wyższej niż 40 zł. Free float kształtuje się obecnie na poziomie 0,44%.

Wtorkowa sesja, a więc pierwsza pełna sesja po podjęciu wspomnianej w powyższym akapicie decyzji, była powrotem do mocnych wzrostów. Kofola zyskała wtedy niemal 10%, jednak obroty były zdecydowanie niższe niż choćby przytaczanego już 22 września. Również dzisiaj kurs Kofoli prze na północ. Po trzech godzinach handlu producent napojów zyskiwał niemal 5%.

Kofola koncentruje swoją działalność w obszarze produkcji, handlu i dystrybucji bezalkoholowych napojów gazowanych oraz niegazowanych, a także wody mineralnej. W 2013 roku spółka osiągnęła stratę netto na poziomie 123 mln zł przy przychodach przekraczających miliard zł.

/at

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki