Kodak: skaner w kamerze

2012-01-15 08:00
publikacja
2012-01-15 08:00
Urządzenie zostało zaprojektowane w kształcie zgrabnej kamery umieszczonej na ramieniu z podstawką, dzięki czemu bez problemu zmieści się w miejscu o mocno ograniczonej powierzchni, np. na biurku. Kodak SceyeX dedykowany jest dla tych środowisk biurowych, w których liczy się łatwe i przystępne skanowanie dokumentów – zwłaszcza takich, których nie jest w stanie obsłużyć tradycyjny skaner dokumentowy: zszyte lub spięte pliki dokumentów, magazyny i gazety czy bardzo cienkie koperty.


Taka konstrukcja skanera to istotny atut - brak jest elementów wymagających wymiany, jak rolki czy separatory dokumentów, przez co użytkownik nie ponosi dodatkowych kosztów eksploatacji. SceyeX wykonuje bardzo dobrej jakości skany w rozdzielczości 300 dpi, co jest zasługą sensora 10 Mpix. Sam proces skanowania jest bardzo łatwy – wystarczy w polu widzenia kamery położyć dokument i wybrać opcję skanowania. W przypadku spiętych kartek, książki czy czasopisma proces skanowania może się odbywać nawet w trakcie przeglądania dokumentu.

Kodak SceyeX bazuje na standardowym sterowniku TWAIN, co pozwala na integrację urządzenia z systemami do przechwytywania dokumentów – podobnie, jak jest to w przypadku tradycyjnego skanera dokumentowego. Urządzenie zasilane jest za pomocą złącza USB, natomiast aplikacja Multipage Assistant umożliwia tworzenie wielostronicowych plików PDF oraz TiFF.

Nowy skaner marki Kodak dostępny jest w dwóch wersjach

  • SceyeX - zaprojektowany do w pełni automatycznego przechwytywania dużej ilości dokumentów ze znakomitą jakością,
  • SceyeX Mono-Pro - specjalna wersja urządzenia bez trybu kolorowego z udoskonaloną ostrością i jasnością przechwytywanych obrazów.

Dostępność, gwarancja, ceny
Skanery Kodak: SceyeX i SceyeX Mono-Pro są już dostępne w Veracomp. Obie wersje objęte są 36-miesięczną gwarancją producenta, realizowaną w trybie AUR (Advanced Unit Replacement).
Ceny SRP netto

  • Kodak SceyeX – 799 EUR
  • Kodak SceyeX Mono-Pro - 1 090 EUR

 Cezary Tchorek-Helm
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki