REKLAMA

Kobieta na czele polskiej branży leasingowej

2020-06-17 13:08
publikacja
2020-06-17 13:08
ZPL

Po raz pierwszy od 26 lat na czele polskiej branży leasingowej stanie kobieta. Ewa Łuniewska, prezes ING Lease Polska, została wybrana na Przewodniczącą Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

Podczas ostatniego posiedzenia Komitetu Wykonawczego, na Przewodniczącą KW wybrana została Ewa Łuniewska. To pierwszy raz, w 26-letniej historii Związku Polskiego Leasingu, gdy to stanowisko zostało powierzone kobiecie.

- Nowa przewodnicząca KW ZPL współpracuje ze Związkiem Polskiego Leasingu od 2017 r., kiedy dołączyła do Komitetu Wykonawczego i razem z Marcinem Balickim, prezesem Millennium Leasing, zainicjowała działalność grupy roboczej, koncentrującej się na digitalizacji branży leasingowej. Jako przewodnicząca reprezentuje związek wobec instytucji i partnerów zewnętrznych na rynku krajowym,
zajmuje się transformacją statutową Związku Polskiego Leasingu, jak również nadzoruje komunikację zewnętrzną i wewnętrzną organizacji — przeczytamy w komunikacie prasowym otrzymanym od Związku Polskiego Leasingu.

Ewa Luniewska pełni funkcję Prezesa Zarządu ING Lease Polska (od czterech lat i sześciu miesięcy). Z Grupą ING, nowa liderka branży leasingowej, jest związana od 29 lat. Na początku kariery zawodowej Ewa Łuniewska odpowiadała za bankowość korporacyjną, finansowanie strukturyzowane oraz dłużne rynki kapitałowe. W 2001 roku została powołana na stanowisko Dyrektora Departamentu Klientów Strategicznych w ING Banku Śląskim, a w 2006 roku na stanowisko Dyrektora w Pionie Korporacyjnej Sieci Sprzedaży. Ewa Łuniewska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

DF

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
ziombojmadafaka
-Dzien dobry, ile kosztuje ten mercedes w leasingu?
-Domysl sie
- ???
- Nie wazne

Powiązane: Leasing

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki