Klienci mBanku na celowniku oszustów

Na skrzynce mailowej klientów mBanku mogą pojawiać się wiadomość o treści "Twój przelew od klienta mBank24 oczekuje na zatwierdzenie" - ostrzega bank. 

(fot. Serhii Lohvyniuk / YAY Foto)

"Na Twoją skrzynkę mailową może trafić wiadomość, którą wysyłają przestępcy.Zawiera ona fałszywe „Certyfikowane potwierdzenie przelewu” w formacie .docx. Jeśli otworzysz dokument, system poprosi Cię o włączenie makra. Przez to uruchomi się złośliwe oprogramowanie" wyjaśnia w komunikacie dla klientów mBank. 

Jednocześnie przypomina, aby pod żadnym pozorem nie pobierać załącznika, ponieważ w ten sposób można przekazać cyberprzestępcy kontrolę nad urządzeniem, przez co wejdzie w posiadanie np. loginów i haseł do kont bankowych. 

Co w przypadku, jeśli dany użytkownik uruchomił załącznik? mBank radzi, aby jak najszybciej przeskanować komputer programem antywirusowym w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, zmienić hasło do serwisu transakcyjnego mBanku oraz wszystkich innych kont bankowych, pocztowych i portali społecznościowych, korzystając z innego komputera oraz skontaktuj się z mLinią pod numerem 801 300 800 lub 42 6 300 800.

Dzisiaj na łamach Bankier.pl Wojciech Boczoń przypomniał o najważniejszych oszustwach, jakie mogą spotkać każdego. "Zakochany żołnierz na misji, więzień z Burkina Faso, wnuczek w tarapatach – oni wszyscy chcieliby twoich pieniędzy. Walentynki to okazja dobra jak każda inna do wyłudzenia pieniędzy od naiwnych. Oszuści dają nadzieję, a później opróżniają portfele. Zobaczcie, jak to robią – krok po kroku" - piszemy na łamach Bankier.pl

WS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 11 h-b

Niestety z roku na rok coraz więcej na rynku żerujących coraz mocniej ,,cwaniaków".

! Odpowiedz
88 4 xxpp

Nie bez powodu złodzieje wybierają najgorszy bank ze "specyficznymi" klientami.

! Odpowiedz