REKLAMA

Klienci UPC Polska skarżą Play do UOKiK

2023-09-18 10:00
publikacja
2023-09-18 10:00

Po fuzji Play i UPC Polska do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło kilka skarg. Klienci informują o spadku jakości usług oraz sprzecznych informacjach otrzymywanych od konsultantów firm. 

Klienci UPC Polska skarżą Play do UOKiK
Klienci UPC Polska skarżą Play do UOKiK
fot. Konektus Photo / / Shutterstock

UPC Polska oficjalnie zniknęło z rynku 31 sierpnia br. Od ostatniego dnia wakacji klienci operatora trafili pod skrzydła Play. Nie dla wszystkich zmiana dostawcy usług telekomunikacyjnych i sieci kablowej była bezproblemowa. Część dotychczasowych klientów UPC Polska wniosło skargi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

- Do Urzędu trafiło kilka skarg konsumentów w związku z problemami po połączeniu Play i UPC. Dotyczą one indywidualnych problemów, np. spadku jakości usług  czy rozbieżnych informacji u konsultantów obu firm - mówił Maciej Chmielowski z Departamentu Komunikacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. 

Reklama

UOKiK po zapoznaniu się ze skargami od klientów podejmuje decyzję dotyczącą wszczęcia postępowania. Jeżeli w jego toku okaże się, że oskarżona firma łamie prawa konsumentów lub konkurencji to Urząd może nałożyć karę w wysokości do 10 proc. rocznych przychodów pozwanego przez klientów przedsiębiorstwa.

Również na portalach społecznościowych można spotkać się z negatywnymi komentarzami dotychczasowych klientów UPC Polska. Jednymi z najczęstszych padających zarzutów są "gorsze" pakiety telewizyjne Play oraz utrudnienia i awarie usług internetowych. 

Firma Play określa, że obecni klienci UPC Polska mogą nadal korzystać ze swoich usług na dotychczasowych warunkach, podkreśla Play. Firma dodaje również, że zarówno czas trwania umów, wysokość opłat jak i dane rachunku bankowego do dokonywania wpłat pozostają niezmienione.

DF

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
samsza
UPC nie istnieje, skąd klienci UPC ?
szprotkafinansjery
Byli klienci UPC. Pewnych rzeczy można się domyślić.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki