REKLAMA
WEBINAR

KRYZYS ŻYWNOŚCIOWYKlęska głodu w Amryce Łacińskiej dotknęła już 56 mln osób

2023-06-03 10:00
publikacja
2023-06-03 10:00

Liczba mieszkańców Ameryki Łacińskiej i Karaibów, którzy cierpią głód, wzrosła od 2019 roku w następstwie pandemii Covid-19, kryzysu klimatycznego i zakłóceń rynkowych spowodowanych wojną na Ukrainie o 30 proc. i wynosi dziś 56 milionów osób - wynika z raportu Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

Klęska głodu w Amryce Łacińskiej dotknęła już 56 mln osób
Klęska głodu w Amryce Łacińskiej dotknęła już 56 mln osób
fot. StanislauV / / Shutterstock

Wicedyrektor generalny FAO Mario Lubetkin w wywiadzie dla agencji EFE wskazał jako główną przyczynę klęski głodu gwałtowny wzrost cen żywności wywołany suszami występującymi na przemian z powodziami. W Argentynie, będącej jednym z większych światowych producentów zbóż i mięsa, całkowitemu spustoszeniu uległy rozległe uprawy.

Według najnowszego raportu Obserwatorium Długu Społecznego przy Uniwersytecie Katolickim Argentyny (UCA) głód lub ostre niedożywienie stały się w tym roku udziałem ponad 8 milionów argentyńskich dzieci do 17. roku życia.

1,6 mln spośród nich "żyje w nędzy i niepewności, czy i kiedy zje następny posiłek" – czytamy w raporcie.

Według badań 4,2 miliona Argentyńczyków wskutek kryzysu gospodarczego odżywia się gorzej niż dotąd.

Rząd Argentyny ogłosił, że inflacja w kraju (najwyższa w regionie i jedna z najwyższych na świecie), może wynieść w tym roku 126 proc. 

ik/ sp/ kb/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (1)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Ciekawe co ma do tego wojna na Ukrainie, która jest na drugim krańcu globu... Jak widać wszystko da się nią wytłumaczyć, wybuchy wulkanów pewnie też.

Powiązane: Kryzys żywnościowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki