REKLAMA

Kino Polska przejmie 100 proc. udziałów w Filmbox International Ltd

2013-06-13 18:41
publikacja
2013-06-13 18:41

Kino Polska przejmie 100 proc. udziałów w spółce Filmbox International Ltd. W tym celu spółka planuje podwyższenie kapitału poprzez emisję 6-7 mln akcji - poinformowała Kino Polska w komunikacie.

"Działania te będą miały na celu całkowite przejęcie przez Kino Polska udziałów w podmiotach zajmujących się produkcją i dystrybucją kanałów filmowych marki FilmBox zarówno w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jak i na całym świecie" - podano w komunikacie.

"Po przeprowadzeniu planowanych transakcji wszelkie zadania związane z produkcją i dystrybucją kanałów filmowych marki FilmBox będą wykonywane przez Grupę Kino Polska i na jej rachunek, w wyniku czego wyeliminowane zostanie pośrednictwo pozostałych spółek z Grupy SPI" - dodano.

W ramach transakcji Kino Polska planuje emisję od 6.000.000 do 7.000.000 akcji z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz pokrycie nowo wyemitowanych akcji aportem poprzez wniesienie 100 proc. udziałów spółki Filmbox International Ltd. Dodano, że zarząd Kino Polska będzie wnioskował o ustalenie przez NWZ ceny emisyjnej akcji nie wyższej niż 17 zł.

W komunikacie podano również, że od dnia wniesienia aportem udziałów Filmbox International Ltd. do Grupy Kino Polska sprawować będzie ona pełną kontrolę nad przygotowywaniem i dystrybucją kanałów filmowych marki FilmBox na świecie, a w szczególności w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia i Bułgaria.

Właścicielem spółki Filmbox International Ltd., jak i również 60,83 proc. akcji Kino Polska jest Grupa SPI. (PAP)

kam/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki