REKLAMA
WAŻNE

Kilkunastu posłów odchodzi z Twojego Ruchu

2014-09-26 09:20
publikacja
2014-09-26 09:20
Kilkunastu posłów odchodzi z Twojego Ruchu
Kilkunastu posłów odchodzi z Twojego Ruchu
/ materiały dla mediów

Wśród kilkunastu posłów, którzy opuścili klub TR są m.in. Artur Dębski, Wincenty Elsner, Piotr Bauć, Roman Kotliński i Armand Ryfiński - wynika z informacji uzyskanych przez PAP w klubie TR.

Źródło: FORUMArtur Dębski złożył rezygnację z członkostwa w partii

Twój Ruch opuścili także Artur Górczyński, Tomasz Makowski, Małgorzata Marcinkiewicz, Michał Pacholski, Wojciech Penkalski, Paweł Sajak, Marek Stolarski - wynika z informacji przekazanych PAP w klubie TR na podstawie złożonych przez posłów rezygnacji.

Palikot: Klub TR nadal istnieje

Klub parlamentarny Twojego Ruchu nadal istnieje - zapewnił w piątek szef TR Janusz Palikot. Na konferencji prasowej wraz z szefem TR pojawiło się łącznie 15 posłów.

Palikot zaznaczył, że parlamentarzyści, którzy pozostali w klubie "to są najlepsi ludzie jakich Ruch Palikota, późniejszy Twój Ruch wprowadził do polityki".

"To są ludzie, którzy wybrali ideę państwa nowoczesnego, przyjaznego, świeckiego, którzy zdecydowali się trwać przy tym programie, tej idei, niezależnie od zewnętrznych okoliczności, trudności" - podkreślił Palikot.

Dodał, że jest tych ludzi pewny i - jak mówił - w pewnym sensie jest to nowe otwarcie i początek nowej drogi dla nich wszystkich.

Według danych z internetowej strony Sejmu do piątku w klubie TR było 27 posłów. Pozostało w nim 15 osób, czyli grupa która opuściła klub liczy 12 osób. Wcześniej pojawiały się informacje, że TR mogło opuścić nawet 13 lub 14 posłów.

Klub poselski musi liczyć minimum 15 posłów.

Miller: dwóch b. posłów TR w klubie SLD

Byli posłowie Twojego Ruchu: Marek Domaracki i Jan Cedzyński zostali w piątek przyjęci do klubu parlamentarnego SLD - poinformował dziennikarzy szef Sojuszu Leszek Miller.

W piątek odbyło się posiedzenie klubu SLD, podczas którego parlamentarzyści Sojuszu zdecydowali o przyjęciu dwóch b. posłów TR.

Miller zapytany czy kolejni posłowie, którzy opuścili Twój Ruch mogą przejść do SLD, odpowiedział: "Nie wiem. Nie zarzucamy żadnych sieci na nikogo. Jeżeli ktoś do nas przychodzi i spełnia nasze wyobrażenia o pracy poselskiej, to chętnie go przyjmujemy".

Zapytany o ocenę sytuacji w Twoim Ruchu, odparł: "To co się dzieje w Twoim Ruchu to nie nasza sprawa. Myślę, że dzisiaj nie ma dla nikogo żadnych wątpliwości, że i w kampanii wyborczej do samorządów, i do Sejmu i Senatu będzie jedna lista polskiej lewicy".

Rzecznik SLD Dariusz Joński powiedział PAP, że część z tych posłów już wyraziła zainteresowanie wstąpieniem do Sojuszu. Jego zdaniem decyzje w tej sprawie będą zapadać w przyszłym tygodniu.

IAR Agnieszka Rucińska / gaj/ PAP/ wni/ sdd/ as/ jbr/

Źródło:Bankier24
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~krakus12345
co to za nazwiska i Imiona tych członków partyjnych jakby nie polskie tylko zydowskie
~rychor
Jacie tak trzaskał dziobem że taki uczciwy wspaniały Pali Kot a tu się kończy ta wspaniałość ciekawi mnie gdzie teraz poleci jak sie rozpierducha zrobi z jego partią
~maja
Pieją kury pieją uciekły od koguta teraz w Biłgoraju jest wielka smuta.
~zjedz_czosnek
rozłam w pedofilskim środowisku palikota, lepiej późno niż wcale, ciekawe co na to mocodawcy z WSI i Izraela
~zdejmij_mycke
Homoseksualistów jest 5% (wahania nieznacznie zależne od rasy 3%-7%), ale nawet oni nie chcą głosować na liberałów gospodarczych, choćby i mieli być z tego powodu utracić jakieś prawa. Polityka, to polityka. Każdy musi na czymś wypłynąć. Partia ta okazała się pomyłką, bo lewicowość zazwyczaj łączy się z wrogością wobec wyzysku, choć Homoseksualistów jest 5% (wahania nieznacznie zależne od rasy 3%-7%), ale nawet oni nie chcą głosować na liberałów gospodarczych, choćby i mieli być z tego powodu utracić jakieś prawa. Polityka, to polityka. Każdy musi na czymś wypłynąć. Partia ta okazała się pomyłką, bo lewicowość zazwyczaj łączy się z wrogością wobec wyzysku, choć niekoniecznie socjalizmem. Jest zbyt mało ludzi mających poglądy liberalne zarówno światopoglądowo jak i gospodarczo. KNP to ścierwo, na które głosują gimbusy, zakompleksieni starzy impotenci i ogolone na łyso cepy, czyli generalnie przegrywy lub sprzedawczyki zagranicznych korporacji. To ja już wolę Grodzką. Przynajmniej ma jaja.
sanczezz
Nie mogę wyjść z podziwu jak bardzo ograniczony jesteś... Ze wszystkich ludzi których znam, a głosują na KNP (co średnio pochwalam), nikt nie jest "gimbusem", "zakompleksionym starym impotentem" czy "ogolonym na łyso capem", zdecydowana większość prowadzi normalne życie i ma po prostu swoje zdanie i Nie mogę wyjść z podziwu jak bardzo ograniczony jesteś... Ze wszystkich ludzi których znam, a głosują na KNP (co średnio pochwalam), nikt nie jest "gimbusem", "zakompleksionym starym impotentem" czy "ogolonym na łyso capem", zdecydowana większość prowadzi normalne życie i ma po prostu swoje zdanie i chce je egzekwować.
~Gay
A mnie cieszy ze partia przebranych facetów i homoseksualistów rozpada się. Gdyby w Polsce było 10% homoseksualistów to poparcie dla TR byłoby stałe prawda? A jak widzimy maja coś koło 2% . Populizm przesadnym tolerancji jednak nie ma racji bytu.
~gay
może rafalala( za 200zł co się sprzedaje w internecie) na lidera parti

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki