REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kiedy otwarcie kin i teatrów? Nieprędko

2020-05-11 18:33
publikacja
2020-05-11 18:33

Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych - powiedział w poniedziałek w Programie Trzecim Polskiego Radia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

fot. Stock-Asso / / Shutterstock

Pytany o to, kiedy Polacy będą mogli pójść do teatru, kina lub filharmonii szef resortu kultury Piotr Gliński powiedział: "ja bym chciał jutro, ale niestety nie możemy".

"Mamy stan epidemii, mamy poważne jednak problemy związane z sytuacją epidemiczną, nowe ogniska na Śląsku. Mimo że udaje nam się przejść przez ten stan epidemii w miarę, jak to jest możliwe, i relatywnie w porównaniu do innych krajów europejskich, nie najgorzej" - ocenił.

Zwrócił uwagę, że sytuacja w Polsce jest "wciąż bardzo poważna".

Szef resortu kultury zapewnił, że w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego są "w tej chwili przygotowywane kolejne instrukcje dla naszych instytucji kultury". "Ale same na przykład kina twierdzą, że muszą się przygotowywać bardzo długo do otwarcia, a poza tym takie otwarcie częściowe może po prostu z punktu widzenia biznesowego być nieopłacalne" - argumentował.

Gliński wyjaśnił, że udostępnienie publiczności teatrów i kin nastąpi w czwartej fazie znoszenia obostrzeń. "Na razie nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych" - wyjaśnił.

"Jakiekolwiek zgromadzenia, które zagrażają rozprzestrzenianiem się epidemii, są bardzo niestety niebezpieczne" - podkreślił wicepremier.

autor: Grzegorz Janikowski

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jendreka
Ciekawe dlaczego kina zamknięte. Tu można utrzymać rygory epidemiologiczne, nie tak jak w marketach. Przed epidemią w sali kinowej gościło 5 do 10 widzów, a teraz się obawiają tłoku?. To przykład wiedzy i rozeznania rządzących. I kina i teatry mogą działać. Trzeba tylko chcieć. Widać komuś bardzo zależy na lansowaniu kultury.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki