Kibole z biletem na Euro 2012, zakaz stadionowy nic nie da

Zakaz stadionowy podczas Euro 2012 będzie nie do wyegzekwowania - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". Gazeta wyjaśnia, że winna jest luka w systemie sprzedaży biletów, która pozwoli wejść na stadiony kibicom z orzeczonymi zakazami stadionowymi.

System sprzedaży biletów, który zorganizowała UEFA, nie przewidział bowiem możliwości weryfikacji, czy kibice mają orzeczone zakazy.

Jak wczoraj tłumaczyli "Dziennikowi Gazecie Prawnej" przedstawiciele spółki PL.2012, baza takich osób trafi do UEFA dopiero w maju przyszłego roku, czyli na miesiąc przed pierwszym gwizdkiem. I to pod warunkiem, że federacja się o to upomni na piśmie.

Jak nieoficjalnie się dowiedziała gazeta, tym, którzy mają orzeczone zakazy, UEFA wyśle wiadomość, że na arenach są oni personae non gratae. Ale samym takim komunikatem raczej ich nie zniechęci - uważa "Dziennik Gazeta Prawna". "Jedyną możliwością pozostanie niewpuszczenie ich na stadion" - mówi Konrad Opalski, specjalista prawa sportowego z kancelarii Bird & Bird.

To nie będzie jednak łatwe. Wylegitymowanie każdego z osobna przy wyjściu nie wchodzi w grę ze względów prawnych. Policja może żądać okazania dokumentów tylko w uzasadnionych przypadkach.

Więcej szczegółów na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/kry/dabr
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil