REKLAMA

Kasa fiskalna w myjni później niż planował resort finansów

2022-10-03 17:53
publikacja
2022-10-03 17:53

Resort finansów odroczył o kolejne cztery miesiące obowiązkowy termin instalacji kas rejestrujących w myjniach samochodowych. Nowy termin to 1 lutego 2023 r.

Kasa fiskalna w myjni później niż planował resort finansów
Kasa fiskalna w myjni później niż planował resort finansów
fot. PhotoRK / / Shutterstock

Podatnicy prowadzący działalność w branży myjni samochodowych mieli obowiązek do 1 października 2022 r. zainstalowania urządzeń fiskalnych i prowadzenia ewidencji sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących. Dotyczy to mycia, czyszczenia samochodów i innych podobnych usług, w tym przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klienta.

Z uwagi na dalsze trudności podatników w dostępie do urządzeń fiskalnych oraz problemy z montażem i zainstalowaniem tych urządzeń termin został ponownie odroczony. Tym samym przedsiębiorcy prowadzących ten rodzaj działalności są zobowiązaniu do prowadzenia ewidencji przy użyciu kas rejestrujących od 1 lutego 2023 r. Zyskują więc dodatkowe 4 miesiące na wprowadzenie urządzeń fiskalnych.

Jednocześnie resort poinformował, że przesunięcie terminu nie wyklucza możliwości wcześniejszego zainstalowania kas rejestrujących.

Tematy
BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
olmert
Czy kiedykolwiek w tym rozmodlonym skansenie zostaną wprowadzone kasy fiskalne w guślarniach. Coroczny odpływ miliardów do centrali tej pasożytniczej organizacji w Città del Vaticano mocno drenuje polski budżet!
jas2
Zostaną wprowadzone równocześnie z kasami fiskalnymi w puszkach Owsiaka.

Tylko po co, skoro są zwolnione z VAT?
ministerprawdy
Mafia będzie wdzięczna.
nolimit2022
Jak to możliwe, że na świecie dają radę żyć bez tego polskiego fiskalizmu. Mają dochody, usługi publiczne są na wysokim poziomie. A u nas quasi podatki na ZUS, podatki od podatków, kilka form opodatkowania, mentlik...I koniec końców
Kasy na nic nie starcza.
zoomek
jesteśmy drenowani
koncerny praktycznie nie płacą podatków jedynie pobierają od nas VATę do budżetu
jas2
1. Podatki są w Polsce podobne jak wszędzie.
2. Wysokość podatków nie ma większego znaczenia. Ważna jest ich 100% ściągalność, nieuchronność, aby konkurencja między firmami była uczciwa. Aby konkurencję wygrywał lepszy przedsiębiorca, lepszy produkt, a nie ten co oszukuje na podatkach.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki