REKLAMA

Jedyna taka karta płatnicza w Polsce wraca na rynek. Oferta jest limitowana – kto pierwszy, ten lepszy

Wojciech Boczoń2023-09-05 10:07analityk Bankier.pl
publikacja
2023-09-05 10:07

Banki przyzwyczajają klientów do nowinek technologicznych. Choć obecnie większość z nich wiąże się ze smartfonami i bankowością mobilną, to zdarzają się wyjątki. Jedynym z nich jest karta biometryczna, która do płatności wykorzystuje odcisk palca. Produkt właśnie wraca na rynek w limitowanej edycji.

Jedyna taka karta płatnicza w Polsce wraca na rynek. Oferta jest limitowana – kto pierwszy, ten lepszy
Jedyna taka karta płatnicza w Polsce wraca na rynek. Oferta jest limitowana – kto pierwszy, ten lepszy
fot. Roman Samborskyi / / Shutterstock

Jedynym bankiem oferującym w Polsce kartę biometryczną jest Bank Pocztowy. Produkt nie znajduje się jednak w ciągłej sprzedaży – jest wypuszczany partiami. Obecnie ruszyła II edycja akcji, w ramach której można złożyć wniosek o kartę biometryczną. Sprzedaż jest limitowana do 800 sztuk – kto pierwszy, ten lepszy. Karta kosztuje 14,99 zł miesięcznie. Jakie daje korzyści?

Za pomocą tej karty można dokonywać oczywiście płatności bezgotówkowych. Można nią też realizować płatności internetowe oraz dodać ją do portfeli cyfrowych udostępnianych przez bank. Na klientów Banku Pocztowego korzystających z karty biometrycznej czekają dodatkowe benefity, takie jak: bezpłatny pakiet ubezpieczeń zakupów online, w tym gwarancja najniższej ceny, a także możliwość przedłużenia gwarancji na zakupione produkty RTV/AGD oraz elektroniczne.

fot. Bank Pocztowy / Bank Pocztowy

- Karty biometryczne to nadal nowa jakość w zakresie bezpieczeństwa transakcji bezgotówkowych. Przed realizacją płatności konieczne jest przyłożenie palca do specjalnego czujnika na awersie karty, w którym dochodzi do odczytu linii papilarnych. Jeżeli odcisk jest zgodny z zarejestrowanym uprzednio wzorcem biometrycznym, zapala się zielona dioda. To rozwiązanie innowacyjne, doceniane przez sektor bankowy w rankingach i plebiscytach. Dotychczas żaden inny bank w Polsce nie oferuje tego rodzaju karty, tj. zabezpieczonej pozyskanym wzorcem biometrycznym odcisku linii papilarnych palca. W skali europejskiej tylko dwa  banki posiadają taką kartę, co czyni kartę oferowaną przez Bank Pocztowy jeszcze bardziej wyjątkową – mówi Joanna Moskalik, Z-ca Dyrektora Departamentu Produktów Detalicznych i Usług Płatniczych.

Karta biometryczna Banku Pocztowego powstała przy współpracy z organizacją kartową Mastercard. Karty oraz czytniki (potrzebne do rejestrowania biometrycznego wzorca odcisku palca) dostarcza francuska firma Thales, która jest autorem tego produktu.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (2)

dodaj komentarz
nekroekonom
Niby taka fajna, a dowolny telefon z Androidem i czytnikiem linii papilarnych potrafi to samo, a nawet więcej. Więc taka karta to ślepa uliczka, szybko zostanie wyparta przez smartfony z wirtualnymi kartami.
peacedukowicz
"Karta biometryczna Banku Pocztowego powstała przy współpracy z organizacją kartową Mastercard" i służbami wewnętrznymi Polski, zapomniał dodać autor

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki