Kancelaria Prezydenta przyznała pracownikom 250 tys. zł nagród

W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje o nagrodach pieniężnych rozdanych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W tym z kolei „Fakt” pisze o nagrodach w Kancelarii Prezydenta. Choć kwota łączna nie jest tak duża jak w przypadku KPRM, bo i też mówimy o mniejszej grupie, to współpracownicy Andrzeja Dudy nie powinni mieć powodów do narzekań.

Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski i szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska
Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski i szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska (fot. Michal Dyjuk / FORUM)

256 tys. zł rozdano w formie nagród między pracowników Kancelarii Prezydenta. Najwięcej otrzymał Krzysztof Szczerski – szef Gabinetu Prezydenta (41 407,75 zł). Drugi w stawce był sekretarz stanu Paweł Mucha, który otrzymał łącznie 38 620,79 zł. Podium zamyka Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii, który otrzymał 32 973,48 zł.

Wśród nagrodzonych znalazła się też m.in. Halina Szymańska, szefowa Kancelarii Prezydenta, która pracę zaczęła w połowie zeszłego roku. Zasłużyć miała sobie na nagrodę w wysokości 31 381,03 zł. Na prawie 23 tys. zł (22 916,66 zł) zapracował sobie z kolei Krzysztof Łapiński.

W tym roku Kancelaria Prezydenta otrzyma pokaźny zastrzyk gotówki, jej budżet zwiększy się z 168 mln zł (kwota ta obowiązywała rokrocznie od 2014) do 210 mln zł. Potrzebę podniesienia budżetu Kancelaria Prezydenta argumentuje wydatkami związanymi z planowanym referendum, zwiększeniem zatrudnienia, rosnącymi kosztami podróży zagranicznych oraz obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości.

JK

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 do_niczego

LUDZKA CHCIWOŚĆ NIE ZNA GRANIC.

! Odpowiedz
0 3 luckow

Za co oni dostają te podwyżki. Przecież mają duże pensje , trzymają się stołków ,to znaczy ,że nie jest im źle . A podwyżki za co ? Natomiast
emeryci dostaną duuużą podwyżkę 25 zł . miesięcznie. to jest chyba 3% podczas gdy inflacja
jest 10 % . Jak to jest ,że jedni mają nadmiar wszystkiego a inni ciągle wegetują .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 5 lelo1949

To co? w Bankierze nagród nie płacą?w stosunku do zarobków nagrody nie takie wysokie,bez przesady ,nie mają się czego czepiać?wpisują się w retorykę totalnych?

! Odpowiedz
2 3 do_niczego

Mam nadzieję że SPOŁECZEŃSTWO zastanowi się 2 razy podczas WYBORÓW. Pewnie CI co mają 500+ pobiegną na WYBORY bo BIEDNEGO można nawet za 500 kupić. Im Biedny biedniejszy tym Bogaty(czyt.POLITYK przy władzy) Bogatszy. Widać że CZUJĄ SIĘ PONAD PRAWEM bo kto im zabroni SPOŁECZEŃSTWO. Moder usuniesz mnie znowu?

! Odpowiedz
4 5 silvio_gesell

To są śmieszne pieniądze w porównaniu do budżetu.

! Odpowiedz
2 0 niepelnosprawny_org

król najpierw dla o swoich, pozniej jego władza sie umacnia, autorytet i siła zwieksza, a zaufania przybywa...

! Odpowiedz
3 1 jacyna2017

Fajny tekst - 'wystawka' pod komentarze trolli ponżiej! Niech żyje propaganda!
Quasi obiektywny/ rozgarnięty redaktor porównałby z nagrodami za poprzedniej ekipy - ale nic?

! Odpowiedz
1 4 janusz26904029

Szczerski to zdaje się ten człowiek, który ośmieszył urząd prezydenta udając, że Duda miał spotkanie z Obamą. Bez tej informacji wiadomość po prostu jest nieobiektywna.

"Największy wzrost, dokładnie o 25 procent, do 210 mln zł, zaplanowała Kancelaria Prezydenta.(...) Dla porównania w latach 2014-2016 budżet opiewał na kwotę 168 mln zł. W 2013 roku było to 175 mln zł."

Wygląda na to, że pan prezydent tanio sprzedał obywateli w gierce politycznej o sądy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.