REKLAMA

Kanada pożyczy Ukrainie 120 mln dolarów kanadyjskich

2022-01-21 17:30
publikacja
2022-01-21 17:30
Kanada pożyczy Ukrainie 120 mln dolarów kanadyjskich
Kanada pożyczy Ukrainie 120 mln dolarów kanadyjskich
fot. Adrian Wyld / / ZUMA Press

Kanada pożyczy Ukrainie 120 mln dolarów kanadyjskich i szuka innych dróg pomocy dla Kijowa w pogłębiającym się kryzysie z Rosją - ogłosił w piątek premier Justin Trudeau.

"Rosja ma na celu zdestabilizowanie Ukrainy, także gospodarczo. Ta pożyczka wzmocni odporność gospodarczą Ukrainy" - powiedział kanadyjski premier.

"Badamy również inne możliwości zapewnienia (Ukrainie) wsparcia finansowego i innego. Kanada po raz kolejny wzywa Rosję do deeskalacji i zaangażowania się w znaczący dialog" - dodał premier.

Kanada zaoferowała Ukrainie także pomoc techniczną w wysokości ok. 6 mln dolarów na wsparcie realizacji pożyczki. Urzędnicy kanadyjscy i ukraińscy już omawiają warunki pożyczki i harmonogram jej realizacji - poinformowano w piątek w komunikacie prasowym.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski z zadowoleniem przyjął decyzję Kanady o udzieleniu Kijowowi pożyczki w wysokości 120 mln dolarów kanadyjskich.

"Nasze dwa narody podzielają pogląd, że europejskie bezpieczeństwo jest niemożliwe bez bezpieczeństwa Ukrainy" - napisał w Tweecie.

Pod koniec ubiegłego roku Rosja sformułowała szereg żądań wobec USA i NATO, nazywając je propozycjami w sprawie gwarancji bezpieczeństwa. Rosja domaga się prawnych gwarancji nierozszerzenia NATO m.in. o Ukrainę. Kraje członkowskie Sojuszu wykluczyły już spełnienie tego postulatu. W przypadku niezrealizowania żądań Moskwa zapowiada kroki, w tym militarne, chociaż nie precyzuje, jakie mogłyby to być działania.

Ukraina i państwa zachodnie uważają, że skoncentrowanie przy ukraińskiej granicy przez Rosję ponad 100 tys. żołnierzy ma służyć wywarciu presji na Kijów i wspierające go stolice. Eksperci wojskowi oraz zachodnie rządy mówią o realnej groźbie rosyjskiej agresji. 

jo/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (10)

dodaj komentarz
janoz_lobolotorant
oo dengi i to jeszcze w walucie dewizowej - oligarchia i politycy lubią to!
carlito1
Fajnie, te pieniądze zostaną rozkradzione już na pierwszych etapach.....
demeryt_69
Ten osobnik niedawno stwierdził, że ludzie przeciwni szczepieniom na chiński wirus to najczęściej rasiści oraz ekstremiści - kuriozalne!

https://www.breitbart.com/europe/2022/01/21/two-thirds-of-canadians-favour-mandatory-vax-quarter-support-jailing-unvaxed/

itso_sprzezenie
a mimo wszystko dobry krok w walce z inflacją dostał ode mnie 5
itso_sprzezenie odpowiada itso_sprzezenie
albo na odwrót sam nie wiem
darius19
Ukrainie trzeba pomagac. Rosja to kraj bandycki. Obecnosc adwokatow rezimu ("ajwaj_", "talmud", "demeryt_69", "grzegorzkubik", "marxs", "lorelie") to potwierdza. U siebie juz by byli w lagrze. To korzystaja z wolnych mediow - stosujac bolszewickie metody Ukrainie trzeba pomagac. Rosja to kraj bandycki. Obecnosc adwokatow rezimu ("ajwaj_", "talmud", "demeryt_69", "grzegorzkubik", "marxs", "lorelie") to potwierdza. U siebie juz by byli w lagrze. To korzystaja z wolnych mediow - stosujac bolszewickie metody propagandowe
kaczdzonjar
grzegorzkubik - to nie troll - to imbecyl z IQ poniżej 90 on nawet nie umie zinterpretować łopatologicznych widomości z tvpis, moja 8 letnia córka lepiej kuma.
itso_sprzezenie
pomoc Ukrainie to dobry sposób na walkę z inflacją ?
demeryt_69
To circa 360 ml zł - Trido Jr. chce kupić dość tanio głosy wyborców o ukraińskich korzeniach :)

dziadekjarek
Ojej jak to w Maskwie przeżyją ??

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki