Kaczyński: Wzywamy do dymisji prezydent Warszawy

Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, w której wzywa prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do dymisji - poinformował w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że obecność prezydent Warszawy w życiu publicznym jest personifikacją wyjątkowo ciężkiej patologii demokracji.

Kaczyński: Wzywamy do dymisji prezydent Warszawy
Kaczyński: Wzywamy do dymisji prezydent Warszawy (fot. Tomasz Adamowicz / FORUM)

Prezes PiS na briefingu prasowym powiedział, że Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, która jest wezwaniem do tego, żeby w Polsce ci, którzy nieustannie odwołują się do standardów europejskich i twierdzą o sobie, że to właśnie oni je reprezentują, zaczęli je stosować.

Według Kaczyńskiego nie ma państwa w zachodniej części Europy, w którym osoba tak skompromitowana, jaką jest dziś prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie musiałaby podać się do dymisji. My wzywamy nie do referendum, tylko właśnie do dymisji - zaznaczył.

Ktoś po takiej kompromitacji, nawet gdyby to była tylko i wyłącznie sprawa jej kamienicy, w każdym państwie demokratycznym, o utrwalonej demokracji, nie mógłby zwlekać, zostałby zmuszony przez własne zaplecze polityczne do tego, by się do dymisji podać - powiedział prezes PiS.

To, co jest w Polsce pod tym względem, to jest po prostu patologia polskiej demokracji. My byśmy chcieli tę patologię zlikwidować. Pani prezydent jest osobą, której obecność w życiu publicznym jest niczym innym, jak tylko ukazaniem, personifikacją tej wyjątkowo ciężkiej patologii - zaznaczył Kaczyński.

W ostatnim czasie nasiliła się krytyka pod adresem Gronkiewicz-Waltz związana ze sprawą zwrotów nieruchomości w Warszawie. Pod koniec sierpnia w "Gazecie Wyborczej" ukazał się artykuł nt. okoliczności reprywatyzacji działki obok Pałacu Kultury i Nauki, pod dawnym adresem Chmielna 70. Miasto zwróciło ją w 2012 r. w prywatne ręce - trzech osób, które nabyły roszczenia od spadkobierców - mimo że wcześniej b. współwłaścicielowi nieruchomości, obywatelowi Danii, przyznano za nią odszkodowanie na podstawie umowy międzynarodowej.

W czwartek po posiedzeniu zarządu PO prezydent Warszawy poinformowała o odejściu z ratusza dwóch wiceprezydentów: Jarosława Jóźwiaka i Jacka Wojciechowicza; wcześniej zwolniła dyscyplinarnie dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcina Bajkę, zapowiedziała audyt procesu reprywatyzacji. Wsparcie Platformy dla prezydent Warszawy zadeklarował szef PO Grzegorz Schetyna. Jesteśmy przekonani, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz skutecznie poradzi sobie z problemami dotyczącym reprywatyzacji - mówił w czwartek. (PAP)

kno/ mrr/ jbr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~tomek

Brawo pis !!

! Odpowiedz
1 8 ~Karol

Ja wzywam Dupe do dymisji.

! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 1 ~Adam

Bakteria gronkowiec się nie podda.

! Odpowiedz
3 8 ~ktoś

wzywamy do dymisji---
prezesa pis,panią premier,i pana prezydenta.

! Odpowiedz
1 3 ~ter

chłopcy od spółki Srebna bulwersują sie kamienicą Gronkiewicz?

! Odpowiedz
10 7 ~kolo

"Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, w której wzywa prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do dymisji - poinformował w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że obecność prezydent Warszawy w życiu publicznym jest personifikacją wyjątkowo ciężkiej patologii demokracji." - równie dobrze można tu wpisać naszego maliniaka z imienia i nazwiska...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 3 ~noss

Maliniak jest najlepszym prezydentem jakiego Polacy mieli, nie ma co go porównywać do Ziemnioka Komorowskiego.

! Odpowiedz
0 3 ~kths odpowiada ~noss

hahahahaha

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil