REKLAMA

Kaczyński: Partia jest zmobilizowana, nie ma potrzeby nadzwyczajnych działań

2016-10-26 23:12
publikacja
2016-10-26 23:12
Kaczyński: Partia jest zmobilizowana, nie ma potrzeby nadzwyczajnych działań
Kaczyński: Partia jest zmobilizowana, nie ma potrzeby nadzwyczajnych działań
fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

Partia jest zmobilizowana, nie ma potrzeby nadzwyczajnych działań - powiedział PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński po spotkaniu z działaczami w Olsztynie. Skomentował też zespół smoleński PO. Będą wychodziły kompromitujące fakty i trzeba im przeczyć, i ta komisja jest po to - ocenił.

Środowe spotkanie odbyło się przed zjazdami okręgowymi w Olsztynie i Elblągu; było zamknięte dla prasy.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany przez PAP po spotkaniu, czy potrzebna jest mobilizacja przed zjazdami okręgowymi w partii, odpowiedział, "że jest potrzebna informacja o tym, co czeka partię w najbliższym okresie i ta informacja została przekazana".

Podkreślił, że "partia jest zmobilizowana i nie ma potrzeby nadzwyczajnych działań". "Tylko jest potrzebny powrót do tego, co zawsze było, jeszcze w Porozumieniu Centrum, to znaczy do tego, że szef partii, w tym wypadku ja, po prostu kontaktuje się z tą najaktywniejszą częścią partii" - powiedział prezes PiS.

Pytany przez PAP o powołany przez PO zespół parlamentarny do zbadania "przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej", Kaczyński odpowiedział: "Platforma znalazła się w obliczu straszliwej kompromitacji i w związku z tym chce zbudować własną narrację, żeby utrzymywać swoje zaplecze, że jednak ich nie okłamała; i to jest cel tego całego przedsięwzięcia".

"Nie jest to żadne zagrożenie, chodzi o to, żeby ludziom wmawiać, że +białe jest czarne+, albo że +czarne jest białe+. Będą wychodziły kompromitujące fakty i trzeba im przeczyć, i ta komisja jest po to" - ocenił.

Poseł PiS Leonard Krasulski w rozmowie z PAP zaznaczył, że spotkanie z działaczami PiS w Olsztynie było przede wszystkim spotkaniem organizacyjnym. Jak dodał wzięli w nim udział działacze struktur powiatowych PiS i osoby funkcyjne w partii: skarbnicy, sekretarze i pełnomocnicy partii.

Jak podkreślił, podczas spotkania z prezesem Kaczyński mowa była o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz do konferencji PiS, która odbędzie się w styczniu lub lutym 2017 roku. Okręgowe zjazdy wyborcze PiS odbędą się w warmińsko-mazurskim w listopadzie - 19 listopada w okręgu elbląskim a 20 listopada w okręgu olsztyńskim. (PAP)

ali/ as/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Gospodarka_Głupcze
"Będą wychodziły kompromitujące fakty i trzeba im przeczyć, i ta komisja jest po to"

Jarosław Kaczyński, 2011 - słowa o powstaniu Komisji Macierewicza.
~abc
"Będą wychodziły kompromitujące fakty i trzeba im przeczyć"

Fakty to fakty, inaczej jeśli chodziłoby o nieprawdę insynuacje itd

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki