REKLAMA
WEBINAR

Kaczyński: Chciałbym, żeby Legia była klubem porównywalnym z Barceloną

2022-12-08 19:45
publikacja
2022-12-08 19:45

Chciałbym, żeby Legia była klubem porównywalnym z Barceloną - i żeby było tak w wielu dziedzinach życia, żebyśmy byli w pierwszej lidze. Oczywiście możemy, ale to nie jest kwestia jednego pokolenia, to "droga pod górę", trudna i ciężka - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Chojnicach.

Kaczyński: Chciałbym, żeby Legia była klubem porównywalnym z Barceloną
Kaczyński: Chciałbym, żeby Legia była klubem porównywalnym z Barceloną
fot. Adam Chelstowski / / FORUM

W czwartek Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Chojnic (woj. pomorskie).

"Na jednych ze spotkań powiedziałem, że byłbym bardzo rad, gdyby Robert Lewandowski występował w Legii. Oczywiście mówiłem to nie w tym znaczeniu, że bym chciał, żeby w dzisiejszej Legii - przy całym szacunku - występował, bo to byłoby w ogóle bez sensu. Mi chodziło o to, żeby Legia była takim klubem jak Bayern, nie mówię już o Realu Madryt, ale po prostu - żeby była potężnym klubem, który ma za sobą przynajmniej kilka zwycięstw w tych pucharach europejskich (...), który ma dorobek porównywalny z tymi najsilniejszymi klubami, nie z Realem, bo to jest poza konkurencją, ale już z Barceloną tak" - mówił Kaczyński.

Dodał, że chciałby, żeby tak było "w wielu dziedzinach życia". "Żebyśmy w wielu dziedzinach życia byli w pierwszej lidze. Czy możemy? Oczywiście, że możemy, ale to nie jest kwestia jednego pokolenia, ale kwestia wysiłku, kształcenia... Naprawdę, Korea Południowa - z którą dzisiaj jesteśmy w tak dobrych stosunkach - w momencie zakończenia wojny koreańskiej (...) była drugim co do biedy krajem świata" - mówił prezes PiS.

"A do czego doszli w ciągu tego czasu? Historycznie rzecz biorąc to jest bardzo krótki czas, choć oczywiście bardzo długi w życiu człowieka (...) Dziś są naprawdę potężnym państwem - i to jest droga, którą my też musimy iść. Oczywiście, to jest droga pod górę, trudna i ciężka (...) ale może szybko prowadzić do naprawdę wielkiego sukcesu" - zaznaczył Kaczyński.

Prezes PiS dodał, że obecnie różnica między Polską a Koreą - w PKB per capita (według parytetu siły nabywczej) - maleje i nie jest już duża. (PAP)

autorzy: Mikołaj Małecki, Krzysztof Wójcik

mml/ kszy/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
A ja chciałbym, żeby zawsze świeciło słońce, nie było wojen na świecie i żeby śniadanie do łóżka przynosiła mi miss Polonia.
jendreka
Ja też bym chciał, żeby Polakom zylo sie tak jak Niemcom, ale to nie jest mozliwe, bo taki mamy Rząd.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki