KORWiN rozważa zbiórkę podpisów pod referendum dot. wyjścia Polski z UE

Jeśli Unia Europejska zastosuje wobec Polski sankcje finansowe za nieprzyjętych imigrantów, zaczniemy zbiórkę podpisów pod referendum dotyczącym wyjścia Polski z UE - zapowiadają politycy partii KORWiN. Według nich Polska jest szantażowana przez Unię.

          KORWiN rozważa zbiórkę podpisów pod referendum dot. wyjścia Polski z UE
KORWiN rozważa zbiórkę podpisów pod referendum dot. wyjścia Polski z UE (fot. Krystian Maj / FORUM)

Przedstawiciel partii KORWiN Robert Anacki podkreślił na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, że propozycja Komisji Europejskiej, by kraje, które nie chcą przyjąć uchodźców, płaciły po 250 tysięcy euro za każdego z nich może ulec zmianie.

"W niedalekiej przyszłości te 7 tysięcy (uchodźców, których ma przyjąć Polska) może się zmienić w 150 tys. uchodźców, do których zobowiąże nas UE" - zaznaczył Anacki. Dodał, że Polska jest szantażowana, bo jeśli uchodźców nie przyjmie, to będzie musiała zapłacić nawet 150 mld zł.

"Polski na to nie stać. Partia KORWiN - w - sytuacji, kiedy UE będzie chciała wykonać te zobowiązania i nałoży sankcje na Polskę - zacznie zbiórkę podpisów pod referendum dotyczącym wyjścia Polski z UE" - zapowiedział.

Lider partii Janusz Korwin-Mikke podkreślił, że za poprzedniego rządu PiS został podpisany Traktat Lizboński, dzięki któremu prawo unijne ma pierwszeństwo przed polskim, a Unii "się wydaje, że może Polsce różne rzeczy narzucać".

"PiS podpisał traktat Lizboński, PiS go ratyfikował, (prezydent) Lech Kaczyński go podpisał, także PiS ponosi za to odpowiedzialność" - dodał europoseł.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w czwartek, że propozycja Komisji Europejskiej, by kraje, które nie chcą przyjąć uchodźców, płaciły po 250 tysięcy euro za każdego z nich, to nie kara, ale forma "lojalności". Według niej propozycja ta stanowi dalsze rozwinięcie dyskusji na temat rozwiązania kwestii relokacji uchodźców. (PAP)

gł/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Pejcz

Chcesz zdobyć głosy , polecam referendum w sprawie Frankensteinow

! Odpowiedz
1 1 ~joop

Czy skoro nie możemy jako Unia pomóc emigrantom na ich terenach, to czy nie taniej będzie stworzyć tej grupie Państwo przy wsparciu UE zamiast płacić kary?
Ewentualnie czy nie pora aby historia zatoczyła koło i wydzielić np. na terenie obcego Państwa, tak jak w 1948r enklawe dla szukających schronienia Syryjczyków na terenach jakieś najbardziej tolerancyjnej nacji?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 9 ~Piada

Ma rację, tylko polski rząd może decydować o swoich obywatelach, a podstawowym prawem tych obywateli jest życie bez zagrożeń ze strony islamskich terrorystów

! Odpowiedz
13 2 ~Arek

Idiota Korwin. Obieca wszystko i wszystkim, byle dorwać sie do koryta. Interesowny jak mało kto.

! Odpowiedz
3 15 ~Lala

Ciekawe co na to rysio petru? Pewnie tak sie zakreci i poprosi o to bysmy mogli zaplacic €500.000 bo nas stac!
Ps brawo KORWIN

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil