REKLAMA

KO: zachodzi podejrzenie, że kampania Andrzeja Dudy była finansowana z lewych pieniędzy

2021-04-19 15:08
publikacja
2021-04-19 15:08
Duda2020

Wątpliwości związane z finansowaniem kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy powinny zostać wyjaśnione w interesie samego prezydenta - mówili na poniedziałkowej konferencji prasowej Cezary Tomczyk i Jan Grabiec (KO).

Politycy KO zaznaczyli, że m.in. "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita" i OKO.Press podawały, że mogło dojść do nielegalnego finansowania ostatniej prezydenckiej kampanii wyborczej Dudy.

Media te opisały, mówił Tomczyk, że "firmy, które brały udział w przygotowaniu kampanii Andrzeja Dudy wcześniej w dziwnych okolicznościach dostały milionowe granty z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju".

"Zachodzi podejrzenie, że kampania Andrzeja Dudy była finansowana z lewych pieniędzy" - powiedział szef klubu KO. Dodał, że "dziwnym trafem" w konkursie NCBiR wystartowała firma, która powstała zaledwie 10 dni wcześniej i która otrzymała 40 mln zł. Firma ta przekazała z kolei pieniądze firmom, które - jak mówił - "manipulowały wyborcami i dążyły do tego, żeby przechylić szalę zwycięstwo na rzecz Dudy".

"Żądamy wyjaśnień od Andrzeja Dudy, od szefa sztabu Adama Bielana. Ta sprawa powinna zostać wyjaśniona, a paradoksalnie najbardziej powinno zależeć na wyjaśnieniu tej spawy panu prezydentowi" - powiedział Tomczyk.

Zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek posłowie KO rozpoczną kontrolę w NCBR, by "żaden dokument w tej sprawie nie zniknął". Poinformował też, że klub skierował również zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ludzi zaangażowanych w kampanię Andrzeja Dudy.

Tomczyk zaznaczył, że prokuratura powinna sprawę wyjaśnić. "Nie mamy złudzeń co do prokuratury Zbigniewa Ziobry, ale w prokuraturze musi zostać ślad tego działania" - dodał szef klubu KO.

"To bulwersujące i z całą pewnością powinno zostać wyjaśnione" - dodał Grabiec.

Według doniesień medialnych firma, która prowadziła internetową kampanię wyborczą Andrzejowi Dudzie w tym samym czasie dostała milion złotych od spółki, która za państwowe środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju miała inwestować w start-upy. W kampanię prezydenta, jak piszą media, zaangażowana była firma HyperCrew z Nowego Sącza. Jednocześnie pod koniec maja 2020, tydzień przed złożeniem wniosku o rejestrację komitetu wyborczego Dudy, HyperCrew otrzymała milion złotych od spółki inwestującej w start-upy: Czysta3.vc. Ta z kolei firma otrzymała grant z NCBiR.

autor: Piotr Śmiłowicz

(planujemy kontynuację)

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (15)

dodaj komentarz
langdon25
Adrian lewy ?

Marioneta jest prawy.

A jego prezes sprawiedliwy.

Ich elektorat wciąż ciemny .
piotr_malkontent
Ludzie na mieście nie mówią inaczej o finansowaniu PO-KO. A brak zainteresowania prokuratury tą sprawą wydaje się również zupełnie oczywisty. Każdy inny przeciwnik mógłby być dla PIS-u znacznie groźniejszy.
wnr
Za to kampania Rafau była finansowana z lewackich pieniędzy - i to bynajmniej nie jest podejrzenia, a fakt.
jes
Czyli typowy pisowski argument - a oni to i tamto. Ale miło, że potwierdzasz iż kampania Dudy była finansowana z lewych pieniędzy. Dziękuję.
przemek_opinia
Z ust PO-KO słowa "zachodzi podejrzenie" to nic, a dalsze realizowanie polityki antyPiS czyli straszenie i szczucie, na podstawie... no właśnie czego podejrzenia, które jak ktoś zapyta dokładnie usłyszy "no nic, mamy podejrzenie, ale nic nie możemy udowodnić". Już słyszeliśmy jak politycy tej partii Z ust PO-KO słowa "zachodzi podejrzenie" to nic, a dalsze realizowanie polityki antyPiS czyli straszenie i szczucie, na podstawie... no właśnie czego podejrzenia, które jak ktoś zapyta dokładnie usłyszy "no nic, mamy podejrzenie, ale nic nie możemy udowodnić". Już słyszeliśmy jak politycy tej partii się wypowiadają. Widzieliście co robiła Kopacz w Smoleńsku, z jakimi bandytami się fotografowała, a później przed kamerami frazesy i kłamstwa.

A Wy dalej wierzycie PO-KO... płaćcie dalej za podwyżki na śmieci wyliczane z ilości zużytej wody?!?!?!?! (WTF) i opłaty za miejsca parkingowa o parę stów droższe jak to wam zafundował Trzaskowski w Warszawie.
1a2b
Zdelegalizować i rozpędzić szajkę P0-K0 czy jak tam się ta swołocz nazywa!
wrecker
Odpowiadam po angielsku cytując Pana Prezydenta, który wspaniale repreznuje nasz kraj na arenie międzynarodowej - this is this is I can tell you very very very
daniel_1 odpowiada wrecker
Jakie to niesprawiedliwe jest, że Ty znający języki obce, Musisz pracować u kogoś, a taki Prezydent jest u siebie i nie zna języków obcych.
Cóż za niefart.
wrecker odpowiada daniel_1
Pracuję żeby rząd miał kasę na socjal i utrzymywał takie jednostki jak Ty - w skrócie całe życie na kanapie i opowiadanie, że nic nie osiągnąłeś przez Tuska, Niemców albo kogoś innego. I chociaż Ty nie rokujesz i nadal będziesz nikim to jednak dobrze żeby socjal do Ciebie powędrował bo być może twoje dzieci Pracuję żeby rząd miał kasę na socjal i utrzymywał takie jednostki jak Ty - w skrócie całe życie na kanapie i opowiadanie, że nic nie osiągnąłeś przez Tuska, Niemców albo kogoś innego. I chociaż Ty nie rokujesz i nadal będziesz nikim to jednak dobrze żeby socjal do Ciebie powędrował bo być może twoje dzieci będą nieco bardziej rozgarnięte niż stary i skończą jakąś szkołę. No ale się okaże czy można wyjść na ludzi z genami pisowskiego ciemniaka. Wierzę w Was, powodzenia
daniel_1 odpowiada wrecker
Tutaj nie chodzi oto, aby przerzucać się "kto lepszy".
Cenię sobie Twoją odpowiedź, i jestem w stanie zrozumieć, że uwłaczanie stanowi Twój podstawowy oręż w walce o swoje, i zajmuje wysoką pozycję w palecie Twoich działań.

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki