KNF zgodziła się na zmiany w statucie B. Millennium związane z połączeniem z Euro Bankiem

2019-09-11 16:48
publikacja
2019-09-11 16:48

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na zmiany w statucie Banku Millennium związane z połączeniem z Euro Bankiem - poinformował bank w komunikacie.

/ fot. Andrzej Bogacz / FORUM

"Wskutek uzyskania ww. zezwolenia Komisji spełniony został drugi (i zarazem ostatni) z warunków określonych w Uchwale Połączeniowej, od których uzależnione pozostawało przeprowadzenie połączenia Banków (pierwszym z nich było uzyskanie zezwolenia Komisji na połączenie Banków (...))" - napisano w komunikacie.

"Uzyskanie wskazanych wyżej zezwoleń oznacza, że zakończył się kolejny etap procesu zmierzającego do integracji Euro Banku z Bankiem Millennium" - dodano.

Bank podał, że prawne połączenie obu banków nastąpi z dniem wpisania połączenia do rejestru sądowego. Od tego momentu, mimo funkcjonowania pod dwiema markami, połączony bank działający pod firmą Bank Millennium stanowić będzie jeden podmiot prawny. Następnym krokiem będzie przeprowadzenie fuzji operacyjnej. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami fuzja operacyjna planowana jest na listopad 2019 roku.

Bank Millennium i Société Générale 5 listopada 2018 r. podpisały umowę dotyczącą zakupu Euro Banku przez Bank Millennium. Bank otrzymał zgodę UOKiK na przejęcie Euro Banku 3 stycznia, a 28 maja br. KNF zgłosił brak zastrzeżeń wobec transakcji.

Pod koniec sierpnia akcjonariusze Banku Millennium zaakceptowali połączenie z Euro Bankiem i zgodzili się na plan połączenia, który zakłada m.in., że w zamian za jedną akcję Euro Banku, akcjonariusz Euro Banku, inny niż Bank Millennium, otrzyma 4,1 akcji połączeniowych. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki