REKLAMA

KNF zgodziła się na powołanie Iwony Dudy na stanowisko prezesa PKO BP

2022-01-26 13:26
publikacja
2022-01-26 13:26
KNF zgodziła się na powołanie Iwony Dudy na stanowisko prezesa PKO BP
KNF zgodziła się na powołanie Iwony Dudy na stanowisko prezesa PKO BP
/ Materiały dla mediów

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Iwony Dudy na stanowisko Prezesa Zarządu Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego SA - podała KNF w środowym komunikacie.

W październiku ub. roku rada nadzorcza PKO BP powołała na funkcję wiceprezesa banku Iwonę Dudę i powierzyła jej kierowanie pracami zarządu z dniem 23 października.

Zaznaczono wtedy, że pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody, Iwona Duda została powołana na stanowisko prezesa banku.

"Do czasu wydania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Rada Nadzorcza powierzyła Pani Iwonie Dudzie kierowanie pracami Zarządu" - podano w komunikacie.

Jak informował bank, Iwona Duda od maja 2020 r. pełniła w zarządzie Alior Banku funkcję wiceprezesa zarządu kierującego pracami zarządu, a od 4 marca br. funkcję prezesa Alior Banku. Od ponad 20 lat związana z rynkiem finansowym, pełniła funkcje doradcy prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska.

PKO BP jest dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając 18,3 proc. udziałów w rynku oszczędności, 17,6 proc. w rynku kredytów, 19,7 proc. w rynku kredytów hipotecznych oraz 19,2 proc. w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych.

Skarb Państwa ma 29,43 proc. akcji PKO BP. 

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (12)

dodaj komentarz
warmiak007
Aby być prezesem PKOBP musisz być twardy.
antek10
PIS reprezentuje ludzi o wielkiej wiedzy - pokazali to na przykładzie Wielkiego Burdla - sorry Ładu. Pewnie zaraz zrobią ujemne stopy procentowe na oszczednosci. Oni swoimi działaniami są w stanie wykonczyć klasę średnią tak jak w Kambodży Czerwoni Khmerzy wypedzili wszystkich z miast na wiochę.
faramir_z_gondoru
Jedyna osoba o nazwisku "Duda", która kojarzy mi się pozytywnie, to nasz szachowy arcymistrz Jan Krzysztof Duda. Reszta (przepraszam tu osoby z przypadkową zbieżnością nazwisk) czyli (p)rezydent, jego żona niemowa, jego tatuś bez kompetencji, czy chociażby sławny związkowiec, kojarzą mi się z jakąś ferajną.
leszczykowy
Jakie ma powiązania z Andrzejem Dudą?
polityka_to_nie_ekonomia
Nie wiem czy i jakie, ale czytając wikipedię od lat 90tych pracowała w wielu instytucjach państwowych, pełniła funkcje doradców etc
lancealot odpowiada polityka_to_nie_ekonomia
Faktycznie, kobieta po dobrej szkole ekonomicznej, z wieloletnim doświadczeniem na różnych stanowiskach, w tym i bankach.
Chyba się pomylili. Przecież z reguły to był znajomy aptekarz, technik teatralny czy ostatnio filolog.
dziadekjarek odpowiada lancealot
Najwyraźniej wielka finansjera szarpnęła cuglami i władza musiała postawić na fachowców
lancealot
Czy ma podobny poziom kompetencji co inne osoby o tym nazwisku?
chariotti
Szkoła Główna Handlowa

Stanowisko wiceprezes zarządu kierująca pracami zarządu PKO Banku Polskiego (2021), prezes zarządu Alior Banku SA (2021), wiceprezes zarządu kierująca pracami zarządu Alior Banku SA (2020), zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (2006), zastępca przewodniczącego
Szkoła Główna Handlowa

Stanowisko wiceprezes zarządu kierująca pracami zarządu PKO Banku Polskiego (2021), prezes zarządu Alior Banku SA (2021), wiceprezes zarządu kierująca pracami zarządu Alior Banku SA (2020), zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (2006), zastępca przewodniczącego KNF (2006–2008)
lancealot odpowiada chariotti
Duda jest doktorem prawa*. Co, jak widać, nie przeszkadza w łamaniu prawa i konstytucji.
* - Prawa i Sprawiedliwości

Powiązane: Spółki Skarbu Państwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki