REKLAMA

KNF ukarała IndygoTech Minerals, Mebis TFI i Nationale Nederlanden OFE

2016-10-28 22:46
publikacja
2016-10-28 22:46
fot. Kacper Pempel / FORUM

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary pieniężne na IndygoTech Minerals, Mebis TFI i Nationale Nederlanden OFE. Wysokość kar to odpowiednio: 40 tys. zł, 150 tys. zł i 30 tys. zł - poinformowała KNF w komunikacie.

W przypadku IndygoTech Minerals powodem ukarania było opóźnienie w opublikowaniu skonsolidowanego raportu za pierwsze półrocze w 2014 roku.

Mebis TFI otrzymał karę w związku z naruszeniem przez Future Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny FIZ min. art. 188 ust. 4 pkt 2 ustawy o funduszach inwestycyjnych.

KNF nałożyła na Nationale Nederlanden OFE karę z powodu niezawiadomienia KNF o zamiarze bezpośredniego lub pośredniego nabycia lub objęcia akcji spółki prowadzącej giełdę w liczbie powodującej osiągnięcie lub przekroczenie 5 proc. ogólnej liczby głosów lub kapitału zakładowego.

Dodatkowo Komisja umorzyła postępowanie administracyjne prowadzone wobec podejrzenia naruszenia przez Raiffeisen Centrobank AG art. 69 ustawy o ofercie publicznej w związku z posiadaniem akcji Grupy Azoty. (PAP)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~bnmjh
To jakieś żarty z tymi kwotami? Jeżeli nie, to śmiech. Podobne numery w USA to miliony. Bananowa reuplika
~uczciwy
To teraz Bumech proszę na widelec i dokładnie prześwietlić. Tam to jest cyrk, jak na Hawe swego czasu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki