REKLAMA
BADANIE

KNF rusza ze swoim czasopismem. W radzie programowej minister finansów i prezes NBP

2022-01-13 13:25
publikacja
2022-01-13 13:25

Polski nadzorca finansowy ogłosił, że będzie wydawać bezpłatny periodyk o funkcjonowaniu rynku finansowego w Polsce i na świecie.

KNF rusza ze swoim czasopismem. W radzie programowej minister finansów i prezes NBP
KNF rusza ze swoim czasopismem. W radzie programowej minister finansów i prezes NBP
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Komisja Nadzoru Finansowego jest organem państwa sprawującym nadzór nad bankami, podmiotami rynku kapitałowego, ale także ubezpieczycielami czy rynkiem emerytalnym. Ponadto kontroluje wszelkie instytucje świadczące usługi płatnicze oraz rozbudowany sektor kas spółdzielczych.

Nowe czasopismo raz na pół roku

W czwartek urząd ogłosił, że będzie wydawał czasopismo o charakterze naukowym pod tytułem „Przegląd Rynku Finansowego – Financial Supervision Review”.  Będzie ono wydawane co pół roku w wersji papierowej i elektronicznej. Teksty będą publikowane w języku polskim albo angielskim odpowiednio do oryginalnej wersji językowej danego tekstu – czytamy w ogłoszonym komunikacie.

Celem czasopisma naukowego jest utworzenie stałego, publicznie dostępnego forum wymiany wiedzy, doświadczeń i poglądów o wysokiej wartości poznawczej i naukowej w zakresie problematyki funkcjonowania rynku finansowego w Polsce i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z nadzorem nad rynkiem finansowym – wskazuje urząd.

Swoje teksty może przesłać każdy zainteresowany na wskazany na stronie Komisji adres e-mailowy. Nadesłane materiały będą podlegały recenzowaniu (przez dwóch recenzentów) oraz będą sprawdzane przez system antyplagiatowy. Nadsyłane teksty nie mogą być wcześniej publikowane oraz muszą odnosić się do tematyki czasopisma. Jako nieetyczne uważa się przypadki tzw. „ghostwritingu” (niewymienienie autora) oraz „guest authorship” (podanie jako autora osoby bez istotnego wkładu w tekst).

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Można zarobić za publikację

Za zgłoszony tekst nie przysługuje wynagrodzenie, jednak jeśli dojdzie do jego publikacji, autor takiego tekstu otrzyma zapłatę. Zależna jest ona od charakteru publikacji. W przypadku m.in. artykułu naukowego waha się od 900 zł do 1800 zł, a w przypadku recenzji jest to przedział 450-900 zł. Jeśli tekst ma wielu autorów kwota rozkłada się proporcjonalnie do wkładu.

Redaktorem naczelnym został prof. Krzysztof Jajuga z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a w komitecie redakcyjnym znajdują się pracownicy naukowi uczelni ekonomicznych oraz samego UKNF. Utworzono także radę programową jako organ opiniodawczo-doradczy. Tworzą ją osoby posiadające bogaty dorobek naukowy, autorytet w środowisku naukowym, wiedzę oraz odpowiednie doświadczenie zawodowe – wskazuje Komisja.

W jej składzie jako przewodniczący znajduje się prezes KNF Jacek Jastrzębski, ale wśród pozostałych członków są m.in. wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Teresa Czerwińska, prezes NBP Adam Glapiński, minister finansów Tadeusz Kościński czy prezes BFG Piotr Tomaszewski. Skład rady uzupełniają rektorzy, prorektorzy oraz profesorowie uczelni wyższych z Polski i zagranicy.

Wiadomość o nowym wydawnictwie KNF wpisuje się w jedno z zadań narzuconych przez ustawę do podejmowanie działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie funkcjonowania rynku finansowego.

MKu

Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
prawdziwynierobot
zapłaci za to nikt
polityka_to_nie_ekonomia
Mało im to co zarabiają aktualnie? Jeszcze dorzućcie tam Obajtka i Łona (on za możliwość publikowania swoich genialnych przemyśleń powinien płacić).
arturosa68
KNF rusza ze swoim czasopismem. W radzie "programowej" minister finansów i prezes NBP - tytuł omyłkowo przeczytałem "propagandowej".
anszej_juda
proponuję tytuł: Miliarder - już kiedyś był taki tygodnik

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki