REKLAMA

KNF odradza bankom dywidendy

2020-03-26 08:09
publikacja
2020-03-26 08:09

Komisja Nadzoru Finansowego oczekuje, że w związku z koronawirusem banki i zakłady ubezpieczeniowe powstrzymają się od wypłaty dywidend. Takie stanowisko na Twitterze przekazał przewodniczący Jacek Jastrzębski.

/ fot. Marcin Smolinski / Shutterstock

- Z uwagi na obecną sytuację zw. z epidemią oraz możliwymi dalszymi negatywnymi konsekwencjami gospodarczymi tego stanu oczekujemy, że banki i zakłady ubezpieczeń, niezależnie od podjętych już w tym zakresie działań, zatrzymają całość wypracowanego w poprzednich latach zysku – napisał Jastrzębski.

Jak dodał, KNF oczekuje także „niepodejmowania, bez uzgodnienia z nadzorem, innych działań, w szczególności pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować osłabieniem bazy kapitałowej”.

- Wzmocnienie bazy kapitałowej poprzez zatrzymanie całości zysku jest w ocenie nadzoru konieczne dla zwiększenia możliwości skutecznego reagowania banków i zakładów ubezpieczeń na obecne i przyszłe zagrożenia oraz bezpiecznego kontynowania podstawowej działalności – dodał Jastrzębski.

O wpływie koronawirusa na sektor bankowy pisaliśmy w ubiegłotygodniowym artykule „Banki pod wirusową presją. Przejmą część gospodarczego uderzenia”.

Planujemy kontynuację tematu

MZ

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
staryznajomy
Getin Bank wartosc ksiegowa 5 zl. Zysk za 219 bedzie 120-150 mln zl co da C/Z 1,2-1,5.
Zysk na akcje to ponad 80 groszy.
Kurs na gieldzie 1 zl.
Parodia gieldy
wtomek
KNF nie jest od tego co mają banki robić z zyskiem , tylko od nadzoru nad prawidłowością działania. Na rynku działa wielu oszustów finansowych, a KNF twierdzi, że oni mu nie podlegają , top chyba wtedy jego rola polega na złożeniu zawiadomienia do prokuratury, a nie robi nic. Co ma do tak dużych instytucji jak PKO lub KNF nie jest od tego co mają banki robić z zyskiem , tylko od nadzoru nad prawidłowością działania. Na rynku działa wielu oszustów finansowych, a KNF twierdzi, że oni mu nie podlegają , top chyba wtedy jego rola polega na złożeniu zawiadomienia do prokuratury, a nie robi nic. Co ma do tak dużych instytucji jak PKO lub PZU ? W aferze bankowej też w niczym nie zapobiegł. Chyba czas odchudzić administrację od tej kosztownej firmy ze stanowiskami dla kolesiów partyjnych.
debileki14
Zgadzam się z tą opinią. Myślę mimo wszystko, że PZU dywidendę wypłaci w tym roku (jestem akcjonariuszem). Skarb Państwa przecież też będzie kasę potrzebować. KNF tu najważniejsza nie jest. Nawet rolnikom chcą wstrzymać obowiązkową składkę na KRUS, która i tak jest bardzo niska.
wtomek
KNF jest wkurzający z tym komunikatami.
tubak
No to mamy zdyskontowaną następną informację w sprawie banki. Nie powinny już panicznie spadać, chyba że usa się zawali.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki