REKLAMA

Nowy podmiot na liście ostrzeżeń KNF

2020-10-13 16:24
publikacja
2020-10-13 16:24
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Company Cubic Services Ltd., podmiot zarejestrowany w Victorii, w Republice Seszeli, a działający pod marką handlową Global Markets, został we wtorek wpisany na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowała KNF.

Global Markets jest dostawcą kontraktów różnicowych (CFD), świadczących usługi transakcyjne na rynku Forex, towarów, akcji i indeksów.

Według komunikatu Komisji zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia).

Jak podano, Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Czym jest lista ostrzeżeń publicznych KNF

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Na liście, oprócz nazwy podmiotu podejrzanego o przestępstwo, z biegiem czasu zamieszczana jest także informacja o przebiegu postępowania. Może to być wzmianka o prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego albo o prawomocnym umorzeniu postępowania przygotowawczego, a w przypadku wniesienia aktu oskarżenia, wzmianka o prawomocnym orzeczeniu sądu.

Wszystko o liście ostrzeżeń publicznych KNF

autor: Małgorzata Werner-Woś / AH

Źródło:Bankier24
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
rysiek58
zawsze mnie dziwi jak można powierzać swoje pieniądze firmow które są pozarejestrowywane w jakichś rajach podatkowych na drugim końcu Świata. Ale skoro cały czas całe multum ich działa w najlepsze najwidoczniej naiwnych nie brakuje.
atx
allegro ...wyszło że to spółka zagramaniczna i kapitał nam wyprowadzają
...no teraz wyszło szydło z worka

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki