REKLAMA

KNF nałożyła na PZU karę 900 tys. zł za opóźnienia w wypłacie odszkodowań

2018-12-04 18:20
publikacja
2018-12-04 18:20

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na PZU karę w wysokości 900 tys. zł w związku z przypadkami opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowań lub niedopełnienia obowiązków informacyjnych w latach 2013-2015 - podała KNF w komunikacie.

/ fot. Andrzej Bogacz / FORUM

"Komisja jednogłośnie nałożyła na Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA karę pieniężną w wysokości 900 tysięcy złotych, za naruszenie art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (w myśl których odszkodowanie powinno być wypłacone w ciągu 30 dni, a określonym trybie należy też przekazać informacje o odmowie - PAP), w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych" - głosi komunikat KNF.

"Naruszenia stwierdzone w toku prowadzonego postępowania dotyczyły szkód likwidowanych w latach 2013-2015 r. Za naruszenia obejmujące wskazany okres Komisja stosowała już sankcje. Zakład ubezpieczeń wdrożył zaś intensywne środki zaradcze oraz usprawnił procedury likwidacji szkód, co zostało uwzględnione przy wymiarze kary" - dodaje Komisja w komunikacie.

pś/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
nostsherlock
Nowy sposób pozyskania pieniędzy od firmy, której skarb państwa ma udziały z pominięciem akcjonariuszy i dywidendy
antek10
Hahahaha - zapłacą klienci PZU
xaron
Pieniądze zamiast do akcjonariuszy trafią do budżetu Państwa, który jest głównym akcjonariuszem. Prezes PZU (Z ramienia PIS) na pewno będzie płakał że te kilka tysięcy więcej wpłynie do kasy Państwa.
bialy_kruk
Swój karze swojego.
Powinni nałożyć karę w wysokości zeszłorocznego zysku a PZU odwołać wypłate dywidendy.
Ta kara to coś na wzór podatku dla KGHM.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki