REKLAMA

KNF nałożyła kary na dwa towarzystwa ubezpieczeniowe

2018-01-09 18:10
publikacja
2018-01-09 18:10

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę w wysokości 390 tys. złotych na Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "Warta" SA oraz karę 57 tys. złotych na Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń SA m.in. za opóźnienia w wypłatach odszkodowań - podała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.

fot. FORUM / / FORUM

Z komunikatu wynika, że Komisja jednogłośnie nałożyła na "Wartę" karę w wysokości 390 tysięcy złotych, za naruszenie art. 14 ust. 1-3 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (art. określający terminy na wypłaty odszkodowań - PAP) "w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych".

Z powodu naruszenia tych samych artykułów ustawy, także "w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych" Komisja nałożyła karę pieniężną w wysokości 57 tysięcy złotych na Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń SA - podaje komunikat.

autor: Piotr Śmiłowicz

edytor: Bożena Dymkowska

pś/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane

Komentarze (1)

dodaj komentarz
trup_w_szafie
Warta dawniej poważane towarzystwo, dziś spadło na psy razem z bardzo obco języcznie brzmiącym Gothaer.

Z dumą powinniście wypłacać odszkodowania, przecież to dlatego klienci wam ufają, że w trudnej sytuacji im pomożecie. A wy co na to ? bezczelnie przetrzymujecie środki, a sytuacja niektórych z ludzi musiała
Warta dawniej poważane towarzystwo, dziś spadło na psy razem z bardzo obco języcznie brzmiącym Gothaer.

Z dumą powinniście wypłacać odszkodowania, przecież to dlatego klienci wam ufają, że w trudnej sytuacji im pomożecie. A wy co na to ? bezczelnie przetrzymujecie środki, a sytuacja niektórych z ludzi musiała być opłakana i każdy dzień bez pieniędzy był ludzkim dramatem.

Zapamiętamy.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki