REKLAMA

KNF nałożyła 200 tys. zł kary na Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „Warta"

2019-12-17 19:25
publikacja
2019-12-17 19:25
Bankier.pl

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie nałożyła na Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „Warta" karę w wysokości 200 tys. zł za niewypłacenie w ustawowym terminie odszkodowań z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych - poinformowała KNF.

"Komisja jednogłośnie nałożyła na Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji +WARTA+ SA (jako następcę prawnego HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń SA) karę pieniężną w wysokości 200 tysięcy złotych za niewypłacenie w ustawowym terminie odszkodowań z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych" - poinformowała we wtorkowym komunikacie KNF.

KNF wskazała, że procesy likwidacji szkód objęte postępowaniem Komisji były prowadzone wyłącznie przez HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń.

"Komisja uwzględniła tę okoliczność przy wymiarze kary, jak również wzięła pod uwagę, że Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji +WARTA+ wdrożyło odpowiednie procedury oraz środki zaradcze w celu usprawnienia procesu likwidacji szkód" - czytamy.

Ponadto Komisja jednogłośnie wydała ostateczną decyzję utrzymującą w mocy decyzję KNF z 13 marca 2018 r. w sprawie nałożenia na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń z siedzibą w Warszawie kary pieniężnej w wysokości 560 tys. złotych.

Kara został nałożona za wykonywanie działalności ubezpieczeniowej z naruszeniem ustawy o działalności ubezpieczeniowej, "w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewniała co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń w ubezpieczeniach grupy 3 (ubezpieczenia casco pojazdów lądowych, z wyjątkiem pojazdów szynowych, obejmujące szkody w pojazdach samochodowych) w latach 2013 i 2015 oraz grupy 10 (ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych z wyłączeniem odpowiedzialności cywilnej przewoźnika) w latach 2011-2015 zgodnie z załącznikiem do ustawy o działalności ubezpieczeniowej".

"W powyższej decyzji Komisja utrzymała w mocy zaskarżoną decyzję w całości" - napisano. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki