REKLAMA

KNF nałożyła 125 tys. zł kary na Bank Pekao za naruszenia z 2012 r.

2016-07-05 17:16
publikacja
2016-07-05 17:16

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Bank Polska Kasa Opieki (Bank Pekao) 125 tys. zł kary za świadczenie usług doradztwa inwestycyjnego bez zezwolenia od stycznia do kwietnia 2012 r., podała Komisja.

KNF nałożyła 125 tys. zł kary na Bank Pekao za naruszenia z 2012 r. / fot. Andrzej Bogacz / FORUM

"KNF jednogłośnie nałożyła na Bank Polska Kasa Opieki SA karę pieniężną w wysokości 125 tysięcy złotych za istotne naruszenie art. 69 ust. 1 w związku z art. 69 ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi poprzez świadczenie usług doradztwa inwestycyjnego na rzecz klientów bez wymaganego zezwolenia, w okresie od stycznia 2012 r. do kwietnia 2012 r." - czytamy w komunikacie.

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. należy do włoskiej grupy UniCredit.

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~ryś
Brak słów. Co krok to bank, a prezesi zarabiają krocie, gdy zadłużeni ludziom brakuje na życie.
~burza
Komedia. Banki nadal stosują zawyżone opłaty za monity pomimo że zostały uznane za niezgodne z prawem, i co? Ktoś coś robi w tej kwestii?
~Eryk
A zwykej małej firmie knf dał by 50tyś kary z tym że ta firma zarobiła by 20tyś na tym a PKO zarobiło milonyny a dostało groszową kare cyrk w tym kraju się odpierd.la wykańczają małych jak np.lombardy a dają możliwość okradania ludzi dużym
~irma
tyle to prezes tego mafijnego banku wydaje na skarpetki
~ghj
Tu kwota nie ma znaczenia. Ważne jest to, że po ponad czterech latach została nałożona. Do KNF składane są wnioski o wydanie zezwoleń. Tu są nieprawidłowości. Być może zaczęli działalność przed uzyskaniem zgody.
~exBank
Niedbalstwo zwykłe. Dział prawny kilkadziesiąt osób, compliance też coś około 50, a takiej prostej rzeczy niedopilowali. Wstyd.
~Ami
To tak jakby us dał mandat przyslowiowemu kowalskie na poziomie 1.25 zł KNF to bzdura kara powinna być na poziomie 100 mln u wszystkie banki by drzaly by numerów nie robić. ....
~kio
kara to się daje 25 albo 250 mln

150 tys kary to dalj watrto łamac prawo

knf bzdura kara ma być dotkliwa
~exBank
kara śmieszna...gorzej jak ci klienci, którzy wtopili jak bank dzialal bez zezwolenia, pójdą do sądu
~glos
KNF się kompromituje - to tylko dowodzi że ta instytucja siedzi w kieszeni banków - pozory uczciwości banksterów należy ujawniać i przykładnie karać - Krzysztofie Ziobro - do akcji - śledztwo - naród apeluje

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki