REKLAMA
WEBINAR

KNF monitoruje aktywność spółek pracujących nad lekiem na Covid-19

2020-09-24 14:00
publikacja
2020-09-24 14:00

Komisja Nadzoru Finansowego na bieżąco monitoruje aktywność spółek, które pracują nad lekiem na Covid-19, w tym m.in. Biomedu Lublin - poinformował rzecznik KNF Jacek Barszczewski na LinkedIn.

KNF monitoruje aktywność spółek pracujących nad lekiem na Covid-19
KNF monitoruje aktywność spółek pracujących nad lekiem na Covid-19
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

"Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w połowie marca br., tuż po wybuchu pandemii koronawirusa, zwracał uwagę w swoich komunikatach i ostrzeżeniach, aby inwestorzy nie podejmowali pochopnych decyzji inwestycyjnych związanych z zakupem akcji lub obligacji spółek produkujących sprzęt medyczny, ochronny bądź gdy aktywność tych spółek ma być w jakikolwiek inny sposób związana z pandemią koronawirusa" - napisał rzecznik KNF.

"Priorytetem nadzoru w okresie pandemii koronawirusa są nie tylko kierowane do inwestorów ostrzeżenia, ale w szczególności kwestia prawidłowości polityki informacyjnej spółek, zwłaszcza tych, których działalność biznesowa związana jest z pandemią. UKNF na bieżąco monitoruje aktywność m.in. spółki Biomed SA w zakresie jej planów dotyczących produkcji leku na Covid-19 pod kątem prawidłowości wypełniania obowiązków informacyjnych. Urząd jest w kontakcie ze spółką i podejmuje stosowne czynności wyjaśniające dotyczące jej komunikowania się z inwestorami" - dodał.

W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązków informacyjnych urząd ma m.in. możliwość wydawania spółkom zaleceń mających na celu zaprzestanie naruszania obowiązków informacyjnych i z tego uprawnienia często korzysta.

Odpowiednie komórki analityczne KNF weryfikują także na bieżąco zachowanie uczestników obrotu ze szczególnym uwzględnieniem przebiegu notowań spółek publicznych, w odniesieniu do których mogły wystąpić nieprawidłowości polegające na manipulacji kursem lub wykorzystaniem informacji poufnych.

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
djnsd
KNF powinna zostać natychmiast zlikwidowana. Były jej szef który obecnie siedzi w więzieniu całkowicie skompromitował tą instytucje. Co KNF zrobiło w ochronie drobnych inwestorów ?nic zupełnie nic!!! pamiętamy afery hawe Krezus elektrim i tysiące innych. Darmosjady z naszych podatków to jest KNF
itso_alternator
tak fatalnie ten system spółek giełdowych jest skonstruowany ze potrzeba jeszcze z podatków urząd utrzymywać żeby tego pilnował. na prawidłowym informowaniu powinno zależeć spółkom z resztą wygląda to jak jakaś szpulka nici nikt tego nie rozumie. Pewnie większości obywateli tyra na ten system co mu do życia jest niepotrzebny. Nadal tak fatalnie ten system spółek giełdowych jest skonstruowany ze potrzeba jeszcze z podatków urząd utrzymywać żeby tego pilnował. na prawidłowym informowaniu powinno zależeć spółkom z resztą wygląda to jak jakaś szpulka nici nikt tego nie rozumie. Pewnie większości obywateli tyra na ten system co mu do życia jest niepotrzebny. Nadal myślę ze trzeba alternatywy dla GPW prostego jasnego rozwiązania.
demeryt_69
Czyli funkcjonujące w krajach cywilizowanych instytucje regulujące jak np. SEC w Stanach czy FCA w Wlk. Bryt. to zbyteczne obciążenie podatników? Masz jeszcze jakieś inne 'przemyślenia' podobnej natury?
itso_alternator odpowiada demeryt_69
a dlaczego chcesz ślepo importować rozwiązania od anglosasów, wystarczy spojrzeć na ich dziedzictwo historyczne żeby zrozumieć ze nie warto ich brać za wzór do naśladowania
itso_alternator odpowiada demeryt_69
poza tym odbierasz sobie przyjemność stworzenia czegoś i dopasowanego do naszych potrzeb
niepejsiaty_polak
Nikt nie chce nic przejąć, bo nie ma czego. Nie ma i nie będzie żadnego leku z Biomedu. To taka sama ściema jak ten co-wirus.Wczoraj dwóch takich za to mnie atakowało pod artykułem K.K. Co by nie mówić o KNF- dobrze, że się za to biorą, bo paru cwaniaczków chce kręcić lody na strachu i ludzkiej głupocie. Wzorem masona szumowiny. Nikt nie chce nic przejąć, bo nie ma czego. Nie ma i nie będzie żadnego leku z Biomedu. To taka sama ściema jak ten co-wirus.Wczoraj dwóch takich za to mnie atakowało pod artykułem K.K. Co by nie mówić o KNF- dobrze, że się za to biorą, bo paru cwaniaczków chce kręcić lody na strachu i ludzkiej głupocie. Wzorem masona szumowiny. Tylko że po takich numerach jak on odstawił- to są już popłuczyny i śmierdzą na odległość...
mith21
A dlaczego? Ktoś z PiS chce przejąć za złotówkę?
unified_observer
Co ten komunikat ma na celu? Po co go w takiej chwili publikują, przeciez tam nie ma niczego wartościowego, nic nie wnosi. Jedynie to szerzy panikę w stylu "Uważaj, bo coś sie może stać".
demeryt_69
Czy to ta sama instytucja, w której Czarnecki dokonał swoich nagrań obciążających jej wierchuszkę ze skutkiem aresztu? Czy to ta sama instytucja, która nadzorowała banki udzielające masowo kredytów 'frankowych' na kwotę ok. 100 mld zł?

Jeśli tak, to możemy spać spokojnie :)
demeryt_69
Na szczęście ta firma nie jest dużym obciążeniem dla podatników, bo np. z danych za 2018 rok wynika, że przeciętne wynagrodzenie w KNF to tylko 10 tys. zł :)

https://www.money.pl/gospodarka/pensje-w-nbp-wcale-nie-takie-wysokie-wiecej-placa-w-knf-i-na-gieldzie-6345774744778881a.html

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki