REKLAMA

Nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF

2021-05-06 11:12
publikacja
2021-05-06 11:12
Nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF
Nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisano Marketlin Ltd. oraz Duo Stream Ltd. wykonujące czynności przy użyciu platformy internetowej fenix-funds.pro - poinformowała w czwartek Komisja.

Dodała, że chodzi o podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 1 i 4 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, czyli o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Komisja poinformowała w komunikacie, że zawiadomienie zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF znajduje się pod adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne.

amac/ je/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki