REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

KNF: 2,2 mln zł kary dla Satis Group

2022-10-18 15:21
publikacja
2022-10-18 15:21

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Satis Group kary w wysokości 2,2 mln zł m.in. za niewykonanie oraz nienależyte wykonanie obowiązków informacyjnych - poinformowała we wtorek KNF.

KNF: 2,2 mln zł kary dla Satis Group
KNF: 2,2 mln zł kary dla Satis Group
fot. Robert Gardzinski / / FORUM

Jak wskazała Komisja we wtorkowej informacji na Twitterze, "KNF nałożyła na Satis Group SA kary pieniężne (2,2 mln zł) za niewykonanie oraz nienależyte wykonanie obowiązków inf., a także za brak przekazania informacji poufnej oraz za przekazanie niepełnych informacji poufnych".

Wyjaśniono, że do kluczowych obowiązków emitentów papierów wartościowych, dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym, należy wypełnianie ciążących na nich obowiązków informacyjnych w tym m.in. informowania inwestorów o wszystkich istotnych zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na rynkową wycenę papierów wartościowych. "Należyta publikacja takich informacji pozwala zachować równowagę informacyjną na rynku kapitałowym" - podkreślono na stronie internetowej KNF.

Dodano, że niewykonanie obowiązków informacyjnych "uderza w dobro szczególnie chronione, jakim jest interes uczestników rynku kapitałowego oraz bezpieczeństwo i przejrzystość tego rynku". Narusza również zasadę pełnego i równego dostępu inwestorów do informacji poufnych odnoszących się do spółki - wskazano.

Komisja Nadzoru Finansowego sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym, emerytalnym, nadzór nad instytucjami płatniczymi i biurami usług płatniczych, instytucjami pieniądza elektronicznego oraz nad sektorem kas spółdzielczych. Celem nadzoru nad rynkiem finansowym jest zapewnienie jego stabilności oraz przejrzystości, a także zapewnienie ochrony interesów uczestników tego rynku.

Satis Group prowadzi działalność inwestycyjną; zrzesza biznesy działające w obszarze technologii informatycznych. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco

maja/ mk/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki