REKLAMA

KGHM przepłacił pośrednikowi za maseczki z Chin? Spółka ponownie zaprzecza

2020-05-11 09:24
publikacja
2020-05-11 09:24

KGHM Polska Miedź SA wezwała "Gazetę Wyborczą" do sprostowania nieprawdziwych zdaniem spółki informacji zawartych w artykule pt. "WSI i maski KGHM". Chodzi m.in. o zamówione w Chinach przez KGHM maseczki, które - zdaniem gazety - są niskiej jakości i spółka "grubo przepłaciła".

fot. / / Ministerstwo Aktywów Państwowych

"Gazeta Wyborcza" poinformowała w poniedziałek w artykule pt. "WSI i maski KGHM", że ma "dokumenty świadczące o tym, że zamówione w Chinach przez KGHM maseczki to niewiele warte dla medyków jednorazówki, za które koncern prawdopodobnie grubo przepłacił pośrednikowi - spółce założonej przez byłego oficera WSI".

W poniedziałek spółka KGHM opublikowała oświadczenie - jak podkreśliła - "z powodu szeregu manipulacji, nieprawdziwych sugestii i wprowadzania opinii publicznej w błąd". Spółka zwróciła uwagę, że "w artykule pojawia się stwierdzenie, że KGHM Polska Miedź SA +prawdopodobnie grubo przepłacił pośrednikowi+ oraz że środki sprowadzone do Polski to +jednorazówki, które są obecnie dostępne w dyskontach nawet po 1,62 zł za sztukę+, podczas gdy autor zaznacza, że spółka zapłaciła za maskę po 8 zł za sztukę".

"Tym razem Redaktor Harłukowicz do powielanych już tez dodaje kolejną, że założyciel firmy organizującej zakup był oficerem WSI" - podkreślił KGHM i dodał, że "nieznajomość prawa oraz zaleceń Komisji Europejskiej, a także brak znajomości realiów rynkowych, prowadzi autora do napisania kolejnego nierzetelnego artykułu".

Spółka stwierdziła, że "traktuje trzeci już artykuł na ten sam temat, jako kuriozalny i bezpodstawny atak" oraz poinformowała, że "sprzęt sprowadzany przez KGHM po Polski, zgodnie z deklaracjami producenta, spełnia zalecenia Komisji Europejskiej".

"Do wszystkich zamówionych produktów otrzymaliśmy od dostawcy komplet dokumentów niezbędnych w sytuacji pandemii do dopuszczenia do obrotu w Unii Europejskiej, a więc również w Polsce, zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej" - dodano.

W oświadczeniu zaznaczono, że KGHM Polska Miedź, "tak jak wszystkie znane nam duże firmy i organizacje, sprowadzające sprzęt do Polski w czasie pandemii, korzysta z pomocy firm organizujących zakupy i loty do Polski". "Mimo ogromnego wysiłku podjętego przez pracowników KGHM Polska Miedź S.A., często poświęcających noce, weekendy oraz dni świąteczne na dodatkowe zadania związane z pomocą w czasach pandemii, nie możemy wykonać tych zadań samodzielnie. Wśród firm współpracujących są organizujące zakupy, przelot, agencje celne oraz firmy spedycyjne. Nie pakujemy samodzielnie samolotów, ani nie odprawiamy sami towaru" - wyjaśniono.

Spółka dodała, że współpracujące z nią firmy "zostały wybrane do zadań na podstawie swojego doświadczenia lub/i przedstawionej oferty". "Każda z nich działa legalnie i wykonuje, zgodnie z najlepszą wiedzą KGHM, swoje obowiązki rzetelnie" - podkreślono. Zapewniono, że "ceny środków ochrony indywidualnej, które sprowadzamy do Polski są konkurencyjne i adekwatne do ich przeznaczenia".

"Po raz kolejny +Gazeta Wyborcza+ nie jest w stanie zagłębić się w materiały źródłowe, prawidłowo interpretować otoczenia prawnego, ani zweryfikować pojedynczych posiadanych dokumentów. Informacje pozyskane przez dziennikarza w wielu miejscach naruszają tajemnicę przedsiębiorstwa. Jednak najgroźniejsze jest manipulowanie czytelnikiem nieświadomym, że po raz kolejny zostaje wprowadzony w błąd" - czytamy w oświadczeniu KGHM.

Poinformowano w nim, że redakcja "Gazety Wyborczej" otrzyma wezwanie do sprostowania nieprawdziwych informacji. "Jeżeli sprostowanie nie zostanie zamieszczone przez redakcję, KGHM Polska Miedź SA podejmie dalsze kroki prawne" - ostrzeżono. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

rud/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
ares-
A mieli pozwać GW sądu .Dlaczego tego nie zrobili ?
jarekzbyszek
Kto najgłośniej krzyczy łapać złodzieja? Złodziej. Tak działa PIS. Żeby nikt ich nie oskarżył, to sami oskarżają wszystkich. Zaczęli od uwłaszczenia się na majątku Ekspresu Wieczornego, a potem to już z górki.
mith21
Tak się kończy mieszanie SSP w politykę. No cóż w Polsce PiS to partia matka jest najważniejsza. Wszystko jest podyktowane dobrem partii.
marxs
ni rozumim o co ta cała awantura ? o te być może parę milionów zł co przeplacili? przecie nic się nie stało KGHM to PISowska spółeczka jak będą straty to po prostu glapa ze swoimi blond dziewczętami po prostu wydrukuje z cienkiego powietrza te parę mln zł i po krzyku
wsx
Koszt mógł wyglądać tak:

koszt zakupu 1szt. maseczka 2 PLN
Chińczykowi w kieszeń 1 PLN
Bohaterski pracownik KGHM 5 PLN do kieszeni razy parę milionów szt.

razem: 8 PLN

Od kiedy KGHM zajmuje się służbą zdrowia, niech
Koszt mógł wyglądać tak:

koszt zakupu 1szt. maseczka 2 PLN
Chińczykowi w kieszeń 1 PLN
Bohaterski pracownik KGHM 5 PLN do kieszeni razy parę milionów szt.

razem: 8 PLN

Od kiedy KGHM zajmuje się służbą zdrowia, niech oni lepiej szukają w dziurze w ziemi miedzi a maseczkami niech się zajmie minister zdrowia.
lightning_network
Gazeta Wyborcza do tej pory zawsze kpiła ze spiskowych teorii nt. wpływów WSI ("Układ", hehe)

Dziś WSI robi za czarnego luda?

Michnik stoi na głowie :)
krokus12
A na czym stoi PIS bo zawsze widziało wszędzie WSI a w przypadku SKOK czy teraz nie ma podejrzeń ? a wszędzie pojawia się pan Sasin na bankietach SKOK czy przy zakupie środków z Chin

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki