REKLAMA

KBC Securities wycofuje się z działalności maklerskiej w Polsce

2013-04-26 12:59
publikacja
2013-04-26 12:59

KBC Secutities zdecydowało o wycofaniu się z działalności maklerskiej w Polsce, oraz ograniczeniu innych form aktywności na polskim rynku. Dotychczasowych klientów KBC ma przejąć Dom Maklerski BOŚ - poinformował KBC Securities w komunikacie prasowym.

Bankrutuje dom maklerski, co z pieniędzmi inwestorów?
 Bankrutuje dom maklerski, co z pieniędzmi inwestorów?Po upadku domu maklerskiego, zgromadzone tam papiery wartościowe zostaną przeniesione na rachunki u innego brokera. Gorzej z gotówką – ta wejdzie w skład masy upadłościowej.
więcej…

KBC Securities planuje skoncentrować się w Polsce na obsłudze profesjonalnych klientów, zarówno po stronie kupującej jak i sprzedającej. Dom maklerski wycofa się natomiast z działalności brokerskiej, sprzedaży instytucjonalnej, działań animatorskich oraz analiz i usług zarządzania finansami dla korporacji.

W związku z ograniczeniem działalności dom maklerski zapowiedział redukcję zatrudnienia. Obecnie KBC Securities zatrudnia w Polsce 95 osób.

18 kwietnia Credit Suisse poinformował, że przenosi platformę tradingową z Warszawy do Londynu, ale nie rezygnuje z innej działalności w Polsce, w tym z działalności inwestycyjnej. (PAP)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Tomek
Byłem klientem DM KBC i byłem zadowolony, teraz musiałem zmienić DM, i lepiej na tym wyszedłem, bo w DM PKO BP mam niższą prowizję. I jako były klient KBC jestem szczególnie zadbanym klientem :D
~b_uważny_
pieniądze wchodzą w skład masy upadłościowej.bardzo ciekawe.tak myślę że w naszym kraju są trzy liczące się domy maklerskie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki