REKLAMA

KAS zabezpieczyła kilka tysięcy sztuk podrabianych zabawek

2020-06-19 09:13
publikacja
2020-06-19 09:13

3,3 tys. sztuk podrabianych zabawek skonfiskowali funkcjonariusze KAS z Białegostoku podczas kontroli przeprowadzonej w jednej z hurtowni w powiecie ostrowskim (Mazowieckie). Wartość zabezpieczonego towaru administracja celno-skarbowa szacuje na ok. 200 tys. zł.

KAS zabezpieczyła kilka tysięcy sztuk podrabianych zabawek
KAS zabezpieczyła kilka tysięcy sztuk podrabianych zabawek
/ Krajowa Administracja Skarbowa

Jak poinformował w piątek oficer prasowy podlaskiej KAS st. asp. Maciej Czarnecki, podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziła podczas kontroli niska jakość lalek, pluszaków, klocków, galanterii dziecięcej czy figurek z postaciami z popularnych bajek, oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi kilkudziesięciu znanych marek.

W tej sytuacji przez przedstawicieli firm będących właścicielami praw do tych chronionych prawem znaków przeprowadzona została ekspertyza, która potwierdziła, że zostały one naniesione na zabawki nielegalnie, a zabezpieczony towar to podróbki. W sumie było to 3,3 tys. sztuk.

Zabawki zostały zabezpieczone do dalszego postępowania jako dowód w sprawie. Za oferowanie do sprzedaży towarów bezprawnie oznaczonych chronionymi znakami towarowymi właścicielowi hurtowni grozi nawet do 5 lat więzienia.

Czarnecki podkreślił, że działania administracji celno-skarbowej w zakresie kontroli rynku skierowane są m.in. na wspieranie uczciwej konkurencji i zapewnienie ochrony polskim konsumentom. "Kontrola zabawek to jedno z zadań KAS, które zapewniają bezpieczeństwo dzieciom. Badania laboratoryjne potwierdzają, że podrabiane zabawki zawierają często niedozwolone lub zagrażające zdrowiu substancje chemiczne" - dodał.(PAP)

Autor: Robert Fiłończuk

rof/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki