Już w tym roku kupimy smartfona marki... Tesco

Jeszcze przed końcem roku w sklepach sieci Tesco pojawi się smartfon… marki Tesco. Dla firmy to żadna nowość – w sklepach w Wielkiej Brytanii można już kupić tablet jej marki. Tesco to jedna z wielu firm, które wchodzą na coraz to nowe obszary działalności biznesowej.

Według informacji BBC, Tesco wypuści do sprzedaży smartfona własnej marki jeszcze w tym roku. Telefon ma działać na systemie operacyjnym Android, a charakterystyka i parametry mają stawiać go w jednej grupie z takimi produktami jak najnowszy Samsung Galaxy S5.

Nie jest to pierwsza styczność brytyjskiej sieci hipermarketów z branżą elektroniczną – Tesco wypuściło już na rynek tablet Hudl, który do tej pory został sprzedany w liczbie pół miliona egzemplarzy. Według informacji podanych przez prezesa sieci, Philipa Clarke, nowa wersja tabletu – Hudl 2 – znajdzie się w sprzedaży już we wrześniu tego roku.

Hudl plasuje się w dolnym przedziale cenowym (tablet wyceniono na 119 funtów). Natomiast smartfon marki Tesco ma konkurować z produktami z najwyższej półki, a z drugiej strony jego cena ma zachęcać do zakupu. Można się więc spodziewać, że będzie tańszy niż produkt Samsunga – Galaxy S5 jest na wyspach wyceniany na ok. 500 funtów.

Tesco to zdecydowanie największa sieć hipermarketów w Wielkiej Brytanii, gdzie posiada ponad 2600 sklepów. Firma szuka jednak nowych sposobów na przyciągnięcie klientów i osiągnięcie zysków, stąd pomysł wejścia w branżę elektroniki. Tesco nie jest jedyną firmą, która za wszelką cenę próbuje wchodzić w nowe branże, z którymi nigdy wcześniej nie była kojarzona. Od znanej z produkcji mebli Ikei kupimy także dom, a Samsung ostatnio angażuje się także w usługi finansowe i produkcję leków.

Marcin Lekki
Bankier.pl

m.lekki@bankier.pl

Marcin Lekki

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~KACZYNSKI

KTO SE KUPI TO SE KUPI

! Odpowiedz
0 0 ~nldsiisdoiosd

tak, fiskus ;)

! Odpowiedz
0 0 ~lala

A czy polska posiada jeszcze coś Polskiego nie wliczając języka i orła?

! Odpowiedz
0 0 ~sasasa

tak, piosenkę :)

! Odpowiedz
0 1 ~oro

sieci hipermarketów z polskimi towarami.
A TESCO to zarabia dla angoli, LIDL i Kaufland dla Niemców, Biedronka dla Portugalczyków, Carrefour, Auchan, dla Francuzów itd. itd.
Która sieć pracuje dla polskiego podatnika i państwa?
Zwolnienia z VAT, transfery zysków za granicę i wyzysk pracownika - oto "zalety" zagranicznych hipermarketów.

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne