REKLAMA

Już ponad połowa Biedronek akceptuje karty

Wojciech Boczoń2014-07-01 11:24analityk Bankier.pl
publikacja
2014-07-01 11:24

Pod koniec maja jako pierwsi podaliśmy, że w już lipcu klienci będą mogli płacić kartami w sieci sklepów Biedronka. Obecnie już ponad połowa Biedronek akceptuje płatności kartą.  Reszta sklepów dołączy w przeciągu najbliższych tygodni.

Już w 1320 sklepach sieci Biedronka można płacić kartami. To ponad połowa wszystkich sklepów sieci, których działa na naszym rynku ponad 2400. W ciągu kilku najbliższych tygodni terminale zostaną zainstalowane w kolejnych sklepach.

Klienci mogą sprawdzić, które sklepy Biedronka już akceptują płatności za pomocą kart, poprzez wyszukiwarkę z interaktywną mapą, dostępną na stronie internetowej www.biedronka.pl/sklepy. Wystarczy wpisać konkretną miejscowość i jako kryterium wyszukiwania zaznaczyć pole „W tym sklepie zapłacisz kartą”.

Płatności w Biedronkach obsługuje Bank Pekao SA, a w sklepach instalowane są terminale firmy Ingenico. Terminale wyposażone są w możliwość dokonywania transakcji zbliżeniowych.

W Biedronkach można też płacić bezgotówkowo telefonem za pomocą aplikacji iKasa lub PeoPay. Pierwszą z nich oferują swoim klientom Getin Bank, Alior Bank i ESBANK, PeoPay to system Banku Pekao SA.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki