Już ponad połowa Biedronek akceptuje karty

analityk Bankier.pl

Pod koniec maja jako pierwsi podaliśmy, że w już lipcu klienci będą mogli płacić kartami w sieci sklepów Biedronka. Obecnie już ponad połowa Biedronek akceptuje płatności kartą.  Reszta sklepów dołączy w przeciągu najbliższych tygodni.

Już w 1320 sklepach sieci Biedronka można płacić kartami. To ponad połowa wszystkich sklepów sieci, których działa na naszym rynku ponad 2400. W ciągu kilku najbliższych tygodni terminale zostaną zainstalowane w kolejnych sklepach.

Klienci mogą sprawdzić, które sklepy Biedronka już akceptują płatności za pomocą kart, poprzez wyszukiwarkę z interaktywną mapą, dostępną na stronie internetowej www.biedronka.pl/sklepy. Wystarczy wpisać konkretną miejscowość i jako kryterium wyszukiwania zaznaczyć pole „W tym sklepie zapłacisz kartą”.

Płatności w Biedronkach obsługuje Bank Pekao SA, a w sklepach instalowane są terminale firmy Ingenico. Terminale wyposażone są w możliwość dokonywania transakcji zbliżeniowych.

W Biedronkach można też płacić bezgotówkowo telefonem za pomocą aplikacji iKasa lub PeoPay. Pierwszą z nich oferują swoim klientom Getin Bank, Alior Bank i ESBANK, PeoPay to system Banku Pekao SA.

Wojciech Boczoń

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne