Już ponad 10 tys. zgonów z powodu koronawirusa we Włoszech

756 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby we Włoszech - podała w niedzielę Obrona Cywilna. Tym samym łączna liczba zgonów wzrosła do 10 779. W kraju są obecnie ponad 73 tysiące zakażonych. To o około 3800 więcej niż poprzedniego dnia.

(fot. Maciej Matlak / Shutterstock)

Podany w niedzielę dobowy bilans zmarłych jest niższy niż w sobotę, gdy informowano o 889 zmarłych w ciągu doby.

W Lombardii, ognisku epidemii, w ciągu minionej doby zmarło 416 osób.

Od początku kryzysu w lutym zanotowano we Włoszech 97 tysięcy przypadków koronawirusa. Liczba wyleczonych przekroczyła 13 tysięcy - to wzrost o następnych 646 osób.

Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 3906 chorych.

Na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie profesor Luca Richeldi z doradzającego rządowi komitetu naukowego powiedział, że w ciągu ostatnich trzech dni zanotowano spadek zarówno zgonów, jak i przyjęć na oddziały intensywnej terapii. Te "wielkie zmiany" - zaznaczył - zależą od wprowadzonych kroków w walce z epidemią i od działań systemu służby zdrowia.

"Nie powinniśmy zatrzymywać się na liczbach, ale to są dane, które muszą zmuszać do refleksji i zachęcają nas do powtarzania, że dzięki naszemu zachowaniu ratujemy życie" - dodał Richeldi.

"Te dane motywują do tego, by kontynuować obecne zachowania, ale także by robić to jeszcze bardziej skrupulatnie" - podkreślił.

"Widząc rezultaty, musimy z jeszcze większym przekonaniem przestrzegać zasad. Batalia jest bardzo długa, nie możemy osłabiać swojej czujności" - zaznaczył Richeldi.

Według ekspertów z krajowego Instytutu Zdrowia i władz Lombardii prawdopodobnie jest już blisko szczytu zakażeń w kraju.

Koronawirus na świecie - mapa

Publikujemy mapę pokazującą, ile przypadków oficjalnie potwierdzono w pozostałych częściach świata. Mapę krajów udostępniamy na bazie zasobów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Ważna informacja: dane ogólnoświatowe aktualizowane są z opóźnieniem w stosunku do liczb podawanych na bieżąco w poszczególnych krajach.

jo/ akl/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
12 2 eagleeye

Cóż zarówno Włosi i Hiszpanie są nacjami ktore zostana tak przetrzebione że jedynym ratunkiem dla nich bedzie horda Muzulman czekajacych na granicy z "eurokouchozem" i to wlaśnie dlatego tak tam ta pandemia się rozwija na maksa.

Jezeli ktoś wierzy w oficjalne banialuki w róznych TV ktore sa na kagańcach danych Państw to "sorry memomry".

Zobaczycie i wspomnicie moje slowa

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 12 czerwony_wiewior

Takie komentarze wskazują, że na razie największe żniwo zbiera wirus durnoty. Ponieważ roznosi się przez internet, jedyną obroną jest wyłączenie prądu :)

! Odpowiedz
3 0 marianpazdzioch

Zduszą to w końcu i co później? Przecież szczepionka będzie najprędzej za rok. Powszechne wyszczepienie za pare lat.

! Odpowiedz
4 7 antykomuch

Nie wierzę w ani jedno słowo - wystarczy spojrzeć na majchloje jakie odstawiają rządy pod przykrywką tej grypy

! Odpowiedz
5 2 karbinadel

Po tym co odwalił rząd w Indiach nić mnie już nie zdziwi. Tam za chwilę będą miliony ofiar - i to nie z powodu wirusa, ale zginą w zamieszkach i z głodu

! Odpowiedz
5 5 remo87

Te chińskie statystyki można sobie między bajki włożyć :-) Wirus tam od pojawienia do podjęcia przez władzę pierwszych kroków (radykalnych zresztą) szalał sobie przez dwa miesiące. Na przykładzie stanów i niektórych krajów Europy (które również nie zareagowały odpowiednio wcześnie) można je teraz zweryfikować.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 4 ajwaj

zmyslasz
"zachód" daje ciala
zadanie propagandy - bagatelizowac wysilki Chin, armie ludzi ofiarnie dezynfekujacych, czyszczacych, leczacych itd. i porzadek w Chinach

! Odpowiedz
4 2 1984 odpowiada ajwaj

A kto daje radę? Może "wschód"?

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0oKIKJlc-zeNZGFBVEN0-O-58daoCDaKicXwC10cjFWgCZqTPgavseTfI#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Na tej stronie aktualne dane nt. ilości chorych w poszczególnych państwach. Można wybrać wykres w skali logarytmicznej który nawet dla osób nie znających matematyki jest bardzo czytelny. Im ostrzej do góry tym gorzej sobie radzi dane państwo. Wybierz Rosję, a zobaczysz co się u was szykuje. W przyszłym tygodniu będziecie mieli dziesiatki tysięcy zachorowań. Oficjalnie...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 1 marianpazdzioch odpowiada ajwaj

W kapacowie olbrzymią plagą jest choćby HIV. 1% populacji. Jak rozumiem zdrowy moralnie i pod każdym innym względem, niebagatelizujący itd. sowiecki naród nie powinien mieć takich problemów jak kraje afrykańskie?

! Odpowiedz
1 2 ajwaj odpowiada 1984

Kumasz reporterów?

DER SPIEGEL
____________
Chiny kończą izolację od Wuhan

""W ciągu ostatnich kilku dni banki w Wuhan zostały już ponownie otwarte, a miejskie autobusy publiczne również zaczęły kursować.
Wuhan jest uważany za początek wybuchu korony. Przez tygodnie jedenastomilionowa metropolia była odcięta od świata zewnętrznego. Teraz miasto powoli wraca do normy.
28.03.2020, 12:57

https://www.spiegel.de/politik/ausland/corona-pandemie-china-beendet-isolation-von-wuhan-a-8846cfa3-6ae9-433a-bc19-5ba847656472!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil