REKLAMA

Jurgiel: Rząd stara się podnieść opłacalność produkcji rolniczej

2017-09-17 15:58
publikacja
2017-09-17 15:58
Jurgiel: Rząd stara się podnieść opłacalność produkcji rolniczej
Jurgiel: Rząd stara się podnieść opłacalność produkcji rolniczej
fot. Ralf Hirschberger / / dpa

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zapewnił na Dożynkach Prezydenckich w Spale, że rząd stara się zwiększać opłacalność produkcji dla polskich rolników. Przypomniał, że resort regularnie otwiera nowe rynki zbytu na krajowe produkty. Ma to na celu między innymi złagodzenie skutków rosyjskiego embarga.

Minister Jurgiel podkreślił, że w zawieraniu kolejnych umów pomagał również prezydent Andrzej Duda: "Przypomnę chociażby to charakterystyczne spotkanie na dworcu w Warszawie prezydentów Polski i Chin, gdzie smakowano polskie jabłka. Aktywne dyskusje rząd i prezydent prowadzą też z władzami Indii i Kazachstanu. To pomoże nam stale zwiększać eksport żywności, którego wartość w tym roku mocno przekroczy 25 miliardów euro" - stwierdził Krzysztof Jurgiel.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi mówił również o działaniach zmierzających do poprawy pozycji rolnika w łańcuchu żywnościowym. Wskazał, że w tej kwestii rząd wykazywał aktywność od początku kadencji: "Mówię tu o ustawach o nieuczciwej konkurencji czy przewadze kontraktowej. One wzmacniają rolników w relacjach z marketami. Ustawa o sprzedaży detalicznej - zrobiliśmy tu pierwszy krok, aby zwiększyć kierunki sprzedaży bezpośredniej żywności przez rolników. Zmniejszenie liczby pośredników, zwiększy ich dochody" - wskazał.

Dożynki Prezydenckie w Spale kończą się ceremoniałem dożynkowym oraz zwiedzaniem przez Parę Prezydencką "miasteczka regionów" na spalskim stadionie Centralnego Ośrodka Sportu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/łp

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
qqryk
Już to czujemy w kieszeniach. Żywność, którą kupuję podrożała o jakieś 30%.

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki