REKLAMA

Juncker: Celem zamachowców jest cała Europa

2016-03-22 16:21
publikacja
2016-03-22 16:21
Parlament Europejski

Ataki terrorystyczne dotknęły Brukselę, ale na celowniku terrorystów jest cała Europa - oświadczył we wtorek przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, apelując o jedność UE w obliczu zagrożenia.

W oświadczeniu Juncker przekazał kondolencje bliskim ofiar wtorkowych zamachów oraz mieszkańcom Brukseli, zapewniając ich o solidarności.

"Dziś te ataki dotknęły Brukselę. Cała Europa była celem. Unia Europejska i jej instytucje muszą być zjednoczone i pozostaną zjednoczone w obliczu terroru" - podkreślił Juncker w oświadczeniu opublikowanym po południu.

"Te wydarzenia nas poruszyły, ale nas nie przestraszą. Nadal będziemy pracować razem, aby poradzić sobie z zagrożeniem terrorystycznym i znaleźć europejskie rozwiązania problemów, które dotyczą nas wszystkich" - dodał.

Juncker podkreślił, że bezpieczeństwo pracowników instytucji UE jest dla niego priorytetem.

Wcześniej we wtorek Komisja Europejska poinformowała o podniesieniu poziomu alertu z żółtego na pomarańczowy. Pracownikom instytucji zalecono pozostanie w domach albo biurach. Flagi przed siedzibą KE opuszczono do połowy masztu. (PAP)

awi/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Pieseł
Wielki Projekt zwany Unią Europejską okazał się projektem prowizorycznym, głupim zarządzanym przez pacynki na sznurkach masonów.
~lewakbredzi
Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie,
Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie, mogłaby
ich powstrzymać, choć gwarancji nie ma. Gdy Mikke, sposób ostentacyjny, zakpił z minuty ciszy ogłoszonej w PE,po ataku terrorystycznym na redakcję "Charlie H."
manifestując jednocześnie, że jest "for death penalty",wówczas stał się obiektem niewybrednych ataków ze strony różnych lewaków. Pani Szydło! Mimo pani deklaracji nie czuję się się bezpieczny, a pani zapewnienia to czcze
frazesy i komunały.
~bartek
Nie panie luksemburski bankierze nie jest celem cala Europa ale miekkie faje lewicowych polityków. Proponuję zaplacic tak jak Turcji i spokój. 6 mld euro pewnie wystarczy.
~BOLO-LOLO
....śmiechu warte, eurokołchoz już kaputt, a ten mówi o jedności ☺

Powiązane: Zamachy terrorystyczne w Brukseli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki