Johnson zakazał ministrom wyjazdu do Davos

Brytyjski premier Boris Johnson zakazał swoim ministrom udziału w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, gdzie w przyszłym miesiącu, jak co roku zbierze się światowa elita finansowa - poinformował we wtorek wieczorem Reuters powołując się na źródła z Downing Street.

(fot. Handout / Reuters)

Po czwartkowym zwycięstwie w wyborach do Izby Gmin Johnson kilkakrotnie deklarował, że będzie kierował "rządem ludowym", a jego priorytetem jest odpłacenie za zaufanie, które okazali jego Partii Konserwatywnej wyborcy z przemysłowych okręgów północnej i środkowej Anglii, którzy dotychczas zazwyczaj głosowali na Partię Pracy.

Elementem spłacania tego zaufania ma być szybkie dokończenie brexitu, który był istotnym czynnikiem w zmianie preferencji partyjnych przez tych wyborców.

"Nasza uwaga skupia się na wypełnianiu obietnic złożonych ludziom, a nie na piciu szampana z miliarderami" - mówi cytowane przez Reutera źródło.

Podobną decyzję, zakazującą wyższym członkom swojej administracji uczestnictwa w spotkaniu w Davos, wydał krótko po objęciu urzędu w 2017 r. prezydent USA Donald Trump. Jednak już rok później sam pojechał do Davos.

Odbywające się od 1971 r. w szwajcarskim kurorcie narciarskim Światowe Forum Ekonomiczne co roku gromadzi polityków, liderów biznesu i celebrytów. W 2020 r. odbędzie się ono w dniach 21-24 stycznia. (PAP)

bjn/ jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 1as

Dobrze zrobił.
Tam beda im d. truć, że brexit bee.
Bo brexit to mniej kasy dla pasozytów włóczacych sie po Davos.

! Odpowiedz
30 13 ajwaj

I OK
Popatrzyl pewnie na niektórych uczestników jak:
Bill Clinton (z cygarem), Tony Blair (fake z Iraku), Aleksander Kwaśniewski (po chorobie filipinskiej) itd.

! Odpowiedz
5 12 wyrwin666

Jakim cudem ktoś taki jak Ty ma prawo głosu w sprawach narodu,który podjął taką decyzję a nie inną ... Zainteresuj się swoim krajem . Albo lepiej nie ... dla dobra wszystkich

! Odpowiedz
36 9 johny_kielbasiany

To jeszcze wiekszY oszołom jak Trump ten cały Borys jakim cudem ob wygrał te wybory

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil