REKLAMA

Jest śledztwo w sprawie kradzieży w Pałacu Prezydenckim

2015-10-09 12:07
publikacja
2015-10-09 12:07

Warszawska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie kradzieży w Pałacu Prezydenckim. Chodzi między innymi o obrazy "Gęsiarka" i "Bydło na pastwisku".

Pałac Prezydencki / fot. Andrzej Bogacz / FORUM
O rozpoczęciu postępowania, poinformował Informacyjną Agencję Radiową rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Przemysław Nowak. Jak mówił, śledztwo dotyczy kradzieży obrazów olejnych do której dojść miało w okresie pomiędzy 2014, a 2015 rokiem. Poza obrazami zniknęła jeszcze mosiężna rzeźba i sprzęt RTV.

Ponadto śledczy prowadzić będą postępowanie w celu ustalenia, czy obraz, który został sprzedany na jednej z aukcji w czerwcu tego roku, to właśnie skradziona "Gęsiarka", czy tylko podobne dzieło.

O popełnieniu przestępstwa śledczych zawiadomiła kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak już w marcu tego roku o zniknięciu "Gęsiarki" Romana Kochanowskiego informował Jacek Michałowski, ówczesny szef kancelarii Bronisława Komorowskiego. Kancelaria nie zawiadomiła wówczas prokuratury, ponieważ, jak tłumaczono, miano nadzieję, że obraz się odnajdzie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/darad/mitro/darad/mitro/

Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (54)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~kas
najwazniejszy czlowiek (byl) a klasa pijaczka z parku ... zenujace
~miro
"pijaczek z parku" ma honor w przeciwienstwie do tej POkracznej gajowej kreatury, jedynie co mu można przyznać to wierność zyrandolowi którego tez ukradł
~szogun
zawsze wiedzialem ze szogun to zlodziej, spiacy szogun ze strzelba amator panstwowej wlasnosci.
~zzz
Eee tam obraz... to można powiedzieć małą łyżeczką... gdyby na miejscu komo był niejaki Ściborski, to wyniósłby pałac, 51% płytek chodnikowych oraz pomnik.
~endi
złapią złodzieja ? eeeee chyba będą się bali ...
~dfd
szkoda że żyrandola nie ukradli ... najlepiej razem z jego strażnikiem ...
~era
Żyrandol przecież też zniknął :P
~Dżordż
A kiedy będzie śledztwo dotyczące kradzieży ponad 150 mld PLN z OFE, w którą Walutowy Bull był ewidentnie zamieszany? Dowody są nawet na piśmie.
~ccc
u nas kradzieży na takie kwoty się nie ściga ... taka niepisana umowa pomiędzy decydentami ... za kradzież batonika za 99 groszy to i owszem ... ogólnokrajową obławę można zrobić, do interpolu zgłoszenie wysłać, w telewizji rysopis pokazać ...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki