REKLAMA

Jest praca w wojsku

2015-10-31 12:47
publikacja
2015-10-31 12:47

Mogą o nią starać się także kobiety. Wojskowe Komendy Uzupełnień m.in. w Puławach, Łodzi, Koszalinie i Ciechanowie prowadzą nabory do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych.

/ fot. Krystian Maj / FORUM

To znakomita okazja, a zarazem pierwszy krok do tego, by zawodowo związać się z armią - wyjaśniał Informacyjnej Agencji Radiowej kpt. Marcin Dominiak z WKU w Ciechanowie. Kandydaci muszą jednak liczyć się z tym, że w wojsku zostaną tylko najlepsi z najlepszych, bo proces weryfikacji nie jest ani łatwy, ani prosty. Zgłaszające się do nas osoby muszą przejść badania psychologiczne i dopiero gdy spełnią pozostałe warunki formalne, będą mogły być powołane do służby. Takie same zasady obowiązują kobiety - wyjaśnia kpt. Dominiak.

Tych, którym się uda, czeka najpierw trwające kilka miesięcy szkolenie przygotowujące do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych, a następnie w służbie zawodowej. Szkolenia będą realizowane w centrach i jednostkach wojskowych podporządkowanych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych na terenie całego kraju oraz Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Więcej informacji na ten temat można znaleźć stronach internetowych Wojskowych Komend Uzupełnień.

IAR/ Agnieszka Milewska/jj

Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (19)

dodaj komentarz
~Julita
Ludzie jak sie was czasami czyta to sie slabo robi .,, ludzie niepelnosprawni czy dzieci do wojska Ida czy mlodzi po gomnazjum bez jezykow obcych chca od zaraz generalami byc .. Co za bzdury...
~lkjlkj
jestem niepełnosprawdny chciałbym się zapisać do wojska. oczywiście chodzi o pieniądze ;)
~Abdul
Nie przejmuj się, wszyscy są równouprawnieni i jeśli by ciebie nie przyjęli do wojska wykazali by się jawną dyskryminacją (ksenofobią, rasizmem, faszyzmem i bóg raczy wiedzieć czym jeszcze), poza tym twój profil świetnie pasuje do przeciętnego "ochotnika". Powodzenia.
~endi
Moim zdaniem - a dodam jestem wybitnym strategiem - zwiększanie liczebności armii to zły pomysł , Polska dysponuję świetną , bardzo dobrze wyszkoloną 20 000 armią zdolną do walki , to sprawia , iż w razie ataku nasza armia - z racji liczebności - będzie nie widoczna dla przeciwnika , z powodzeniem możemy prowadzić Moim zdaniem - a dodam jestem wybitnym strategiem - zwiększanie liczebności armii to zły pomysł , Polska dysponuję świetną , bardzo dobrze wyszkoloną 20 000 armią zdolną do walki , to sprawia , iż w razie ataku nasza armia - z racji liczebności - będzie nie widoczna dla przeciwnika , z powodzeniem możemy prowadzić wojnę partyzancką , ba powiem więcej , możemy nawet niepostrzeżenie zapakować całą armię w 10 pociągów - wiecie niby że z drzewem czy węglem i zająć niepostrzeżenie obce państwo o podobnej armii np Danię czy nawet Belgię ...
~realista
12 lat służby za 2300 zł w leśnym garnizonie i won do cywila a wtedy co dalej
z 2300 opłacić mieszkanie ( służbowe )
ok 700zł
utrzym. samochodu 300
telefony 100
zycie
do kina 50-100 km
itd.

zona bez szans na pracę bo to wioski i co odłożysz zapewne na mieszkanie po 12 latach
12 lat służby za 2300 zł w leśnym garnizonie i won do cywila a wtedy co dalej
z 2300 opłacić mieszkanie ( służbowe )
ok 700zł
utrzym. samochodu 300
telefony 100
zycie
do kina 50-100 km
itd.

zona bez szans na pracę bo to wioski i co odłożysz zapewne na mieszkanie po 12 latach albo uzyskasz w wojsku zawód ( celowniczego czołgu)
generałowie niech zapierda..... uposażenie 20 000 zł emerytura min 15 000 zł
~plazowicz
LOL Po pierwsze masz emeryturę w bardzo młodym wieku. Jesteś zdrowy, wysportowany, możesz nadal pracować w pokrewnych zawodach. Możesz także zostać i awansować i nie będzie to wtedy żadne 2300 zł. No i rozdają wam mieszkania, możecie je wykupić za ułamek ceny rynkowej. Śmiać mi się chcę jak czytam takie teksty.LOL Po pierwsze masz emeryturę w bardzo młodym wieku. Jesteś zdrowy, wysportowany, możesz nadal pracować w pokrewnych zawodach. Możesz także zostać i awansować i nie będzie to wtedy żadne 2300 zł. No i rozdają wam mieszkania, możecie je wykupić za ułamek ceny rynkowej. Śmiać mi się chcę jak czytam takie teksty. Mieszkam wśród praktycznie samych "bezpieczniaków" z różnych branż i żadnego nie nazwałbym ubogim.
~cykor21 odpowiada ~plazowicz
Tylko, że bez znajomości to ten awanas może nie nastąpić; i tak jak nie awanasujesz w ciągu 10 lat, to nie dostaniesz kontraktu i wracasz do cywila praktycznie bez zawodu.

Te benefity, o których piszesz to dotyczy kady ofierskiej na starych zasadach.
~ja
TAKA SZANSA...! o 12 lat za puzno jestem zagranica i jest mi swietnie....nie jestem RAMBO ...ale jest mi dobrze ,a te NSR to niewypal ...kariera w wojsku a przed emerytura po 12 latach do cywila ....dzieki postoje A TYM CO GRZEJA STOLKI I NA MISJI NIE BYLI ZADNEJ DODATKI ..PLECAKI (za poparciem ...z konekcjami) paszol wont z armi.TAKA SZANSA...! o 12 lat za puzno jestem zagranica i jest mi swietnie....nie jestem RAMBO ...ale jest mi dobrze ,a te NSR to niewypal ...kariera w wojsku a przed emerytura po 12 latach do cywila ....dzieki postoje A TYM CO GRZEJA STOLKI I NA MISJI NIE BYLI ZADNEJ DODATKI ..PLECAKI (za poparciem ...z konekcjami) paszol wont z armi...bo urzywanie kontaktow by miec etat w wojsku to nic innego JAK BRAK HONORU...tak bardzo upragnionego i tworzonego przez pokolenia oraz przelewanego krwia Narodu Polskiego...
~kjnk odpowiada ~plazowicz
gdzie. toć pracuje się tak jak każdy inny do 67 ;) piękny i zdrowy to będziesz jak nie będzie wojny. a zanosi się... awans raczej tak realny jak znalezienie samemu bez znajomości w polsce dobrej pracy na poziomie - po awansie wiele więcej nie zarobisz - uwierz. podawali niedawno stawki dla wyższych rangą oficerów - grosze gdzie. toć pracuje się tak jak każdy inny do 67 ;) piękny i zdrowy to będziesz jak nie będzie wojny. a zanosi się... awans raczej tak realny jak znalezienie samemu bez znajomości w polsce dobrej pracy na poziomie - po awansie wiele więcej nie zarobisz - uwierz. podawali niedawno stawki dla wyższych rangą oficerów - grosze :/ dosłownie płakać czy się śmiać - nie wiedziałem. mieszkania rozdają :D hehee dobre... powiem tak, chciałem iść na kierowcę ciężarówki bo tyle dawali i emerytura itp itd. chłopie - mieszkania nie dostaniesz mowy nie ma - Z SOCJALU JEDYNY PRZYWILEJ TO TO ŻE BĘDZIESZ MÓGŁ SIĘ STOŁOWAĆ (OCZYWIŚCIE SAM ZA TO PŁACISZ) W STOŁÓWCE Z OFICERAMI ;) SUKCES ;) kasa - nie wspomnę bo zal.
~szczery
jak jesteś taka bystrzacha to nie bedzie zapewne problemu żebyś został generałem. Jeżeli jednak jesteś pierdołą, to te 2300 to i tak za dużo...

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki