REKLAMA

Jerzy Mazgaj nie jest już prezesem Almy

2016-11-15 16:00
publikacja
2016-11-15 16:00

Obradujące 15 listopada 2016 roku Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Alma Market dokonało zmian w zarządzie. Stanowisko prezesa utracił Jerzy Mazgaj, główny udziałowiec Almy. Jednocześnie został on oddelegowany do rady nadzorczej spółki.

fot. Radosław Nawrocki / / FORUM

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w dniu 15 listopada 2016 roku podjęło uchwałę o z odwołaniu Jerzego Mazgaja ze składu zarządu Alma Market i powołaniu w jego miejsce Rafała Dyląga. Warto jednak dodać, że Mazgaj wciąż rozdaje w Almie karty. To w jego ręku pozostaje 48% głosów na WZA, z zarządu został on jednak po prostu przeniesiony do rady nadzorczej, gdzie zajął miejsce Władysława Kardasińskiego.

- Jerzy Mazgaj jednocześnie jako dominujący akcjonariusz, zadeklarował, że będzie aktywnie wspierał proces sanacji, jeśli sąd przychyli się do wniosku Spółki o otwarcie postępowania sanacyjnego złożonego 15 września 2016 roku w krakowskim sądzie – podała firma w komunikacie.

Alma znajduje się obecnie w poważnych tarapatach finansowych. W III kwartale 2016 roku spółka zanotowała stratę rzędu 52,75 mln zł. Klientów straszą puste półki, sklepy są zamykane, pracownicy zwalniani, a władze otwarcie przyznają, że nie mają pieniędzy na wypłaty. W Almie liczą na pozytywne rozpatrzenie wniosku o sanację, jednak cały proces przeciąga się. Od złożenia papierów do sądu mijają właśnie dwa miesiące, tymczasem decyzja wciąż nie została podjęta. Sąd póki co jedynie zabezpieczył majątek Almy poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy. To jednak rozwiązanie tylko tymczasowe, które w żaden sposób nie zapewnia spółce przetrwania na dłuższą metę. 

Nowy prezes z komitetu Kraków 2022

Przed nowym prezesem stoi więc poważne wyzwanie. Jak podaje Alma Rafał Dyląg ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Pełnił funkcję Prezesa Zarządu w spółkach: Apreo Fresh Sp. z o.o., Equus Fresh Sp. z o.o., Equus S.A., Equus Sp. z o.o. W latach 2005-2008 był Członkiem Zarządu Związku Prywatnych Przetwórców Mleka. 

Krakowianie zapewne pamiętają go jednak przede wszystkim jako dyrektora biura Komitetu Konkursowego Kraków 2022. Z pełnionej funkcji zrezygnował po fali krytyki w kwietniu 2014 roku, ledwie dwa tygodnie po Jagnie Marczułajtis. M.in. za jego urzędowania komitet wydał 35 tysięcy złotych na garnitury z Vistuli, a więc spółki, w której udziały ma Jerzy Mazgaj.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki