REKLAMA

Jerzy Kozdroń nowym wiceministrem sprawiedliwości

2013-07-16 11:51
publikacja
2013-07-16 11:51

Poseł PO Jerzy Kozdroń został nowym wiceministrem sprawiedliwości - poinformował resort. Na funkcję sekretarza stanu powołał go we wtorek premier Donald Tusk, na wniosek ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego.

Jednocześnie premier odwołał z funkcji sekretarza stanu w MS Stanisława Chmielewskiego i powołał go na stanowisko podsekretarza stanu.

63-letni Kozdroń w 1974 r. skończył prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1978 r. był sędzią Sądu Rejonowego w Kwidzynie. Po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. odmówił stosowania dekretu o stanie wojennym - został odwołany 17 grudnia 1981 r.; wtedy oddał też legitymację PZPR. Potem pracował jako radca prawny w spółdzielniach gminnych.

Od 1990 r. związany z lokalnym samorządem; był m.in. przewodniczącym rady miejskiej w Kwidzynie i radnym sejmiku woj. pomorskiego. W 2005, 2007 i 2011 r. wybierany na posła.

W obecnej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji sprawiedliwości i praw człowieka, był także członkiem komisji ustawodawczej. Miał być oskarżycielem sejmowym przed Trybunałem Stanu w sprawie b. ministra skarbu w rządzie AWS Emila Wąsacza, oskarżonego przed TS o nieprawidłowości przy prywatyzacjach PZU, TP SA i Domów Towarowych "Centrum".

Kozdroń jest żonaty; ma dwie dorosłe córki. (PAP)

sta/ abr/ mow/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki