REKLAMA

Jaroszek: Smutna prawda o OFE

2011-03-16 14:04
publikacja
2011-03-16 14:04
Batalia o demontaż reformy emerytalnej wchodzi w ostatnią fazę. Politycy zrobili swoje i ostatecznie wygrała opcja minister Jolanty Fedak.

Zaraz odezwała się ekonomiczna opozycja – prof. Balcerowicz, BCC oraz prof. Krzysztof Rybiński. Ten ostatni idzie z Rządem na wojnę i chce wytoczyć pozew zbiorowy przeciw politykom. Sytuacja jest dramatyczna i właśnie decyduje się o losach przyszłych emerytur dla milionów Polaków. I tu zaczyna się poważny problem.

Przegląd Finansowy Bankier.pl

Przegląd Finansowy Bankier.pl to pigułka informacyjna z wyselekcjonowanymi, najważniejszymi wiadomościami z rynku finansowego. Nasz tygodnik to również wyjątkowe wywiady, oceny produktów, czy w końcu informacje podatkowe.
Miliony Polaków nie mają pojęcia o czym mówią zarówno ekonomiści, jak i politycy. Jakaś składka przenosi się z OFE do IKZE. Gdzieś w tym jest ZUS. I co to jest subkonto? Mniej więcej na takim poziomie duża część Polaków interpretuje burzę wokół reformy emerytalnej.

(...)

W tzw. „sprawie OFE” nie chodzi już tylko o pieniądze. Chodzi o wiarygodność rządu, dotrzymywanie umów społecznych, zaufanie obywateli do własnego Państwa. O ustrój, w którym mamy dalej żyć. – podsumowuje BCC. Szkoda tylko, że OFE jest tematem dla dosyć wąskiego, w skali całego kraju, towarzystwa.

Ciąg dalszy tekstu na blogu Tomasza Jaroszka. Zapraszamy!

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~reksio
W jednosci siła ,a wi ec jeden fundusz ZUS ,zwolnic niepotrzebnych urzędasow ,płace dla elity zmniejszyc ,bo zarabiają jak szejkowie i trzaskają naszymi pieniędzmi, Norwegia ma tylko odpowiednik naszego ZUS ,nie ma problemu ,ale tusk jest slabym premierem i nie js
est w stanie rządzic silną reką.
~reksio
Wlasnie ktos wspomiał o prowizji ,zbijają kase na prowizji 7% zachod ma 2 % ,ostatnio tak zdoili ze obnizono 2 % Balcerowicz tez zbil kasę na OFE ,cal elita doi Polakow ze az prosi się Egipt...
~jaho
OFE to banda finansistów, która dorwała się do części moich pieniędzy
OFE to nieefektywny system oparty na gigantycznych prowizjach
OFE to minimalna możliwa efektywność inwestowania pieniędzy

~bolek3443
Nie zapominajmy, że zyski OFE spadną proporcjonalnie do obniżenia trafiających tam środków. No i jeszcze spekulanci na giełdach nie będą doić funduszy.
~eh
tylko że w OFE nie ma żadnej kasy, więc nie ma z czego kraść. To znaczy była kasa, ale poszła na wynagrodzenia prezesów, szklane biurowce, złodziejskie prowizje i profity dla znanych ekonomistów -lobbystów. Niestety jako "uwikłana" wpłacam też na III filar, więc wiem coś na temat "rentowności" tylko że w OFE nie ma żadnej kasy, więc nie ma z czego kraść. To znaczy była kasa, ale poszła na wynagrodzenia prezesów, szklane biurowce, złodziejskie prowizje i profity dla znanych ekonomistów -lobbystów. Niestety jako "uwikłana" wpłacam też na III filar, więc wiem coś na temat "rentowności" tej formy inwestycji - mam mniej niż wpłaciłam. O to chodzi? ZUS oczywiście też skonsumuje moje pieniądze ale przynajmniej wypłaci za to emerytury moim rodzicom. A Balcerowiczowi niestety poważnie spadnie stopa życiowa, więc się człowiek denerwuje...
~tutenchamon
pieniądze w OFE nie są nasze, nie oszukujmy się
~oskar
od momentu wprowadzenia OFE świadczenia spadły i spadają coraz bardziej.Skoro są takie dobre , to dlaczego są obowiązkowe?
~sdf
Co tu dużo gadać. Chcą ukraść kasę ludzi z OFE i tyle.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki