REKLAMA
PIT 2023

Jarosław Szymczyk odchodzi ze stanowiska komendanta głównego policji

2023-12-07 11:57, akt.2023-12-07 17:01
publikacja
2023-12-07 11:57
aktualizacja
2023-12-07 17:01

Gen. Jarosław Szymczyk zrezygnował ze stanowiska Komendanta Głównego Policji. Z podwładnymi pożegna się w czwartek podczas uroczystości w KGP.

Jarosław Szymczyk odchodzi ze stanowiska komendanta głównego policji
Jarosław Szymczyk odchodzi ze stanowiska komendanta głównego policji
fot. Mateusz Wlodarczyk / / FORUM

W czwartek obowiązki komendanta głównego Policji przestaje pełnić gen. Insp. Jarosław Szymczyk. Pożegna się z podwładnymi podczas uroczystości ze sztandarem polskiej Policji w obecności kadry kierowniczej i komendantów wojewódzkich Policji, reprezentujących wszystkich policjantów i pracowników - ustaliła PAP w Komendzie Głównej.

"Był to najdłużej urzędujący komendant główny Policji od transformacji ustawowej. W czasie jego służby zmodernizowano polską Policję, co roku policjanci otrzymywali podwyżki, pierwszy raz w historii zakupiono całkowicie nowe śmigłowce oraz odnowiono flotę transportową. Generał Jarosław Szymczyk dowodził również Polską Policją m.in podczas Światowych Dni oraz przy zabezpieczeniu szczytu NATO. Przypadły w jego czasie również nieznane wcześniej problemy, jak pandemia czy ochrona polskich granic" - podsumowała służbę gen. Szymczyka KGP.

Obowiązki komendanta głównego Policji przejmie jeden z zastępców gen. Jarosława Szymczyka.

Generał pozostanie w Policji i najprawdopodobniej na początku przyszłego roku przejdzie na emeryturę.

Jarosław Szymczyk został komendantem głównym policji w 2016 roku.

Treść listu

Jestem zaszczycony, że dane mi było być przełożonym tak wspaniałych i wartościowych ludzi jak Wy - napisał w czwartek na X komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. "Serdecznie Wam dziękuję" - dodał we wpisie i dołączył pożegnalny list.

Żegnający się z funkcją i służbą Szymczyk napisał w liście, że 33 lata temu po raz pierwszy założył policyjny mundur "wypowiadając dumnie słowa roty ślubowania". Dodał, że od przeszło siedmiu lat, jako szef policji, miał zaszczyt stać "na czele formacji, która ukształtowała go, nie tylko jako funkcjonariusza, ale także jako człowieka".

"Sprawowanie odpowiedzialnej, a zarazem dającej satysfakcję funkcji Komendanta Głównego Policji, zawsze było dla mnie wielkim honorem" - zadeklarował.

Zaznaczył, że dzięki służbie i pracy funkcjonariuszy i pracowników policji Polska jest krajem bezpiecznym, a formacja cieszy się zaufaniem obywateli.

"Wspólnie odnieśliśmy wiele sukcesów, szereg problemów zaś udało się rozwiązać. Każdego dnia jako szef największej polskiej formacji mundurowej, podziwiałem i nadal podziwiam Wasz profesjonalizm i zaangażowanie" - ocenił.

Dodał, że dziś jego służba dobiega końca i jest przekonany, iż słuszną decyzja było wstąpienie ponad trzy dekady temu w szeregi polskiej policji.

"Nadal wierzę w sens naszej misji i bardzo doceniam wielką wartość policyjnych działań w każdym obszarze" - podkreślił odchodzący komendant.

Życzył, by "bez względu na czas i okoliczności, służba i praca w naszej formacji była dla każdego z Was wielkim powodem do dumy".

"Niech każdy dzień przynosi Wam satysfakcję i poczucie dobrze spełnionego obowiązku, a przede wszystkim kończy się bezpiecznym powrotem do domu" - dodał.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ jann/

(PAP)

ok/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (46)

dodaj komentarz
carlito1
Dołączył list pożegnalny? czyżby z granatnika w głowę ma zamiar sobie strzelić ?
kobiety_na_traktory
Odchodzi ale ze 150 tys zł odprawy i ponad 20 tys zł emerytury w wieku 53 lat. To wszystko na wasz koszt. Nie jeden chciałby tak odchodzić. On będzie się wygrzewał pad palmami a wy jak co dzień budzik 6.00 rano i w kierat do starości.
carlito1
A czy po odejściu Granatnikov będzie mógł zatrzymać swój granatnik?
absco
Życzę Szymczakowi aby codziennie śnił mu się śp pan Stachowiak
absco
Za jego kadencji kilka osób zostało zamordowanych przez jego podwładnych. Mam nadzieję, że nie będzie mógł spać spokojnie
jkl777
Komediant Głowny Policji ostry jak granatnik.
kaczyslaw_
DJ granatnikow nie przestaje dla Was grać, z pie....ciem przechodzimy do następnego kawałka:

Just play it, you feel it, you've got it
Explosion, explosion, explosion
_xyz
choć Sasina ciężko przebić, to chyba jednak ten głupotą przebił go o 2 piętra
grzegorzkubik
Ten pan powinien odejść w dniu gdy wyszła sprawa z granatnikiem. Policja musi mieć poważnego komendanta.
jkl777
Miała PiSowskiego komedianta. Ty znasz ten bol z autopsji...

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki