Jarosław Szymczyk nowym komendantem głównym policji

Policja bardzo intensywnie pracuje nad przygotowaniami do szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży - zapewnił w środę nowy komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Dodał, że nie przewiduje zmian w kierownictwie Komendy Głównej Policji.

Jarosław Szymczyk nowym komendantem głównym policji
Jarosław Szymczyk nowym komendantem głównym policji (fot. Grazyna Myslinska / FORUM)

Wśród priorytetów krótkoterminowych nowy komendant główny wymienił m.in. zabezpieczenie szczytu NATO w Warszawie oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się w lipcu. "Policja bardzo intensywnie pracuje nad przygotowaniem się do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom tych dwóch wielkich wydarzeń" - powiedział nadinsp. Szymczyk.

Jako priorytet długoterminowy wymienił m.in. ustawę modernizacyjną służb mundurowych.

Komendant dodał, że nie przewiduję zmian w kierownictwie KGP, bo - jak mówił - ma zaufanie do swoich zastępców. Dodał, że na chwilę obecną nie przewiduje też zmian na stanowiskach komendantów wojewódzkich policji. Poinformował, że będzie systematycznie dążyć do ograniczenia wskaźnika wakatów w policji.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak podkreślił, że nowy szef policji jest doświadczonym policjantem, który "gwarantuje energię we wprowadzaniu dobrych zmian w policji.

"Nadinsp. Jarosław Szymczyk daje gwarancję dobrego wykonywania swoich obowiązków. Moim zadaniem jako ministra i pana nadinspektora jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom naszego kraju. Moje zadanie polega na stworzeniu odpowiednich warunków do tego, żeby policja pracowała skutecznie i profesjonalnie. Zadaniem pana nadinspektora jest dowodzenie policją. Spowodowanie tego, żeby rzeczywiście wyniki pracy policji były dobre" - powiedział Błaszczak.

Minister podziękował I zastępcy szefa KGP insp. Andrzejowi Szymczykowi, który przez ostatnie dwa miesiące pełnił obowiązku komendanta głównego policji. Błaszczak ocenił, że to był dobry czas dla policji. "Miarą tego pozytywnego czasu jest fakt, że wzrosła wykrywalność przestępstw" - powiedział szef MSWiA.

Nowy szef policji został powołany przez premier Beatę Szydło na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji. W środę rano został wprowadzony do KGP przez Błaszczaka.

Po podaniu się do dymisji przez poprzedniego KGP insp. Zbigniewa Maja, od lutego p.o. szefa policji był mł. insp. Andrzej Szymczyk.

Nadinsp. Jarosław Szymczyk służbę w policji zaczynał w listopadzie 1990 r. Był m.in. kierownikiem Referatu Operacyjno - Rozpoznawczego i specjalistą Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Gliwicach. Od 21 lutego 2005 r. był zastępcą komendanta miejskiego policji w Gliwicach, a następnie komendantem miejskim w Gliwicach.

gdyj/ pru/ itm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Alex

Nie znam Gościa, ale imię ma trendy.

! Odpowiedz
0 2 ~Xela

Można nawet powiedzieć że imie ma nie tylko trendy, ale tez jezzi i kaczi

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil